Je eerste invalbeurt, vlak voor de win terstop, noemde je een kerstgeschenk. Hoe voelde je basisplaats én treffer van afgelopen week? "Als een enorme opluchting. Na alle ups en downs voelde ik me super gelukkig dat ik het team met mijn doelpunt kon helpen. Dat neemt niet weg dat ik de komende weken nog hard moeten werken om volledig op ni veau te komen." Hoe is het met je knie? "Gelukkig goed. Ik ben gezond en fit, sinds begin november heb ik geen klachten meer. In mijn eerste week bij Roda JC kreeg ik steeds meer pijn. Ik bleek een kraakbeen probleem achter mijn knieschijf te hebben. Hoewel ik daar voorheen nooit last van heb gehad, ontstaat een dergelijke blessure niet van de ene op de andere dag. Waarschijnlijk verergerden de klachten omdat ik voor het eerst in mijn carrière op kunstgras trainde." Hoe zwaar was de afgelopen periode in mentaal opzicht? "Vanwege de duur van de blessure was het heel heftig. Dat ik als nieuwe speler niets kon laten zien, maakte het extra zwaar. Na twee maanden probeerde ik weer mee te trainen, maar vervolgens werd ik ver terug geworpen. Dat was heel moeilijk, ik moest weer op nul beginnen. Lange tijd ging het op en af, soms had ik geen pijn maar blok keerde het in mijn hoofd. Ik werd er nerveus van en moest het vertrouwen in mijn knie terugkrijgen. Maar gelukkig ging het, met dank aan de uitstekende begeleiding van de fysiotherapeuten Martijn Smeets en Jim Snackers, steeds beter. Na een combinatie van rust, krachttraining en medicatie viel ik in de laatste wedstrijd voor de winterstop vlak voor tijd in. Een heerlijk gevoel, ook al waren het maar acht minuten." Je bent een voormalig jeugdinternatio- nal van Duitsland en werd gezien als een groot talent. In 2013 telde FSV Mainz 05 nog anderhalf miljoen euro voor je neer, nadat je in het seizoen ervoor acht Bundesliga-goals had gemaakt voor Fortuna Düsseldorf. Inmiddels is Roda JC je zevende werkgever. Hoe kijk je tot nu toe op je carrière terug? RUGNUMMER 17 "Het liefst zou ik tijdens mijn loopbaan vijftien jaar bij dezelfde club hebben ge speeld. Toch waren de keuzes die ik in het verleden heb gemaakt goed. Ik wilde na melijk per se voetballen. Mijn pech is dat ik in mijn loopbaan ben achtervolgd door blessures. Zo ben ik in totaal anderhalf jaar uit de roulatie geweest vanwege pro blemen met mijn lies. Maar overal waar ik heb gespeeld, maakte ik voor mijn team de meeste doelpunten. Daarom hoop ik dat ik nu gezond blijf zodat me dat bij Roda JC ook gaat lukken. Ik wil niets liever dan het team helpen om uit deze moeilijke positie te komen. Eigenlijk is de huidige situatie vergelijkbaar met die van mijn vorige club FSV Frankfurt. Hoewel ik tot vijf doelpun ten en evenveel assists kwam, degradeer den we naar de Derde Bundesliga. Ik wil er alles aan doen om dat met Roda JC te voorkomen." Hoe typeer je jezelf als spits? "Ik vind het moeilijk om dat van mezelf te zeggen. Ik hoop dat ik mijn kwaliteiten snel aan de mensen in Nederland kan laten zien. Als ik mezelf toch probeer te omschrijven: ik ben fysiek- en kopbalsterk, kan een bal goed vasthouden en heb een neusje voor de goal. Ik hoop dat ik het elftal met doelpun ten kan helpen. Toch ligt de druk natuurlijk niet alleen bij mij, maar bij het hele team. Het enige dat nu telt zijn overwinningen. Zeker na de goede berichten van de nieuwe eigenaar en de komst van de nieuwe spelers ben ik ervan overtuigd dat er snel meer ze ges zullen volgen." De fans bleken afgelopen week al een lied voor je te hebben gemaakt. "Het doet me heel goed dat de supporters me vanaf de tribune toezongen. Dat is su per. Ik heb me heel erg verheugd op de tweede seizoenshelft, ben ook niet op va kantie geweest en heb tijdens de winterstop doorgetraind. Hopelijk ben ik binnen twee weken honderd procent fit en op mijn oude niveau zodat ik een hele wedstrijd kan spe len. Ik zal in ieder geval alles geven wat ik in me heb en hoop dat ik aan de verwach tingen van de fans kan voldoen. Zodat ik het vertrouwen dat de club in mij heeft gesteld met doelpunten kan terugbetalen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 17