O FC Utrecht geeft voor, tijdens en na thuiswedstrijden van FC Utrecht een verklaring af waarin zij afstand neemt van alle vormen van racisme en/of discriminerende spreekkoren in en rondom het stadion van FC Utrecht. DE TIEN Wt FC Utrecht tolereert geen kwetsende, discriminerende of racistische spreekkoren in haar stadion. Voorafgaand aan iedere thuis wedstrijd zal via sociale media en/ of de omroepinstallatie omgeroepen worden dat FC Utrecht racistische spreekkoren veroordeelt. De aanhang wordt opgeroepen zich te onthouden van enige kwetsende spreekkoren. FC Utrecht neemt disciplinaire maatregelen tegen supporters en spelers die zich schuldig maken aan racisme. In het wedstrijdboek staat vermeld dat FC Utrecht in eigen stadion geen racisme tolereert. Dit wordt ook aan de tegenstander kenbaar gemaakt. Stewards en politie zullen nauw samenwerken met betrekking tot de bestrijding van racisme en discriminatie in en rondom het stadion van FC Utrecht. Bezoekende clubs moeten zich op de hoogte stellen betreffende de regelgeving bij FC Utrecht met betrekking tot racisme of discriminatie. Racistische graffiti of spandoeken worden geweerd dan wel zo spoedig mogelijk verwijderd uit het stadion. FC Utrecht werkt samen met basis scholen, vrijwilligers-organisaties, jeugdclubs en lokale overheden om proactieve programma's en activiteiten te ontwikkelen om vooruitgang te boeken en het bewustzijn van de campagne tegen discriminatie en racisme te verhogen. FC Utrecht zet zijn kracht en spelers in om op basisscholen discriminatie en racisme te bespreken. Op deze manier hoopt zij haar jongste supporters te raken en te vormen. 34

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2017 | | pagina 34