'VLAAR GOUDEN GOZER' Joël Veltman: Hij groeide op in Velsen, doorliep de com plete jeugdopleiding van Ajax en komt uit voor Oranje: Joël Veltman (24). De verde diger over de Noord-Hollandse derby, John van den Brom en Ron Vlaar: "Veel met hem opgetrokken." Hoe bevalt het voetballen onder de nieuwe trainer? "Qua stand staan we nog niet waar we willen staan, maar we hijgen in de nek van Feyenoord. In het begin speelden we gelijk tegen Roda JC en verloren we van Willem II. Vervolgens zijn de resultaten en het spel beter geworden." Wat is er anders "De verschillen tussen Frank de Boer en Peter Bosz zijn niet zo groot. De vijf seconden-regel was er eer der ook al. Alleen zetten we nu iets meer en langer druk naar voren." Ben jij een rechtsback of een centrale verdediger? "Frank de Boer zette mij in de A1 neer als centrale verdediger. Dat heeft hij altijd zo gelaten, totdat Kenny Tete de laatste wedstrijden van vorig seizoen gebles seerd raakte. Daardoor kwam ik rechtsachter te spelen. Ook de huidige trainer vindt mij daar goed spelen, mede doordat Davinson Sanchez het centraal goed doet." Welke positie heeft jouw voorkeur? "Ik zie het als een soort luxe dat ik ook rechtsback kan spelen. Ik kan op die positie veel opkomen en ga meer richting de achterlijn en het doel. Dat is leuk, maar het liefst speel ik centraal in de verdediging." Toen je nog in de Ajax-jeugd voetbalde, was John van den Brom Hoofd Jeugdopleiding in Amster dam. Wat weet je daar nog van? "Ik weet niet veel meer, maar wel dat hij altijd op De Toekomst liep en de prijzen uitreikte aan de kampioenselftallen. In mijn oude slaapkamer staat nog een foto van mij met hem, de kam pioensbeker en een vaantje. We waren met de C'tjes kampioen geworden en hij reikte ons de beker uit. Mijn ouders vonden het toen leuk om dat vast te leggen en in te lijsten. Die staat nog steeds op het bureau." Een andere bekende van jou is Ron Vlaar. "Tijdens het WK in Brazilië ben ik veel met Ron opgetrokken. Hij is echt een gouden gozer. Afgelopen maandag zat hij nog bij het programma Peptalk. Voor dat soort dingen ga je toch even zitten, terwijl je dat anders misschien niet had gedaan." Zijn jullie binnenkort weer samen te zien in Oranje? "Ja, dat denk ik wel. Hij heeft er, afgezien van zijn blessures, altijd bijgezeten. Ron heeft genoeg erva ring en in Engeland gespeeld. Die ervaring hebben we nodig. Ik denk dat Ron daar zeker een goede in vulling aan kan geven." Je bent geboren in Velsen. Hoe leeft deze Noord- Hollandse derby bij jou? "Voor mij is dat toch wel iets speciaal, want ik kom uit de buurt en ken veel mensen die voor AZ zijn. Ajax is mijn club, maar omdat ik zo dichtbij Alkmaar woonde, keek ik toch wel een beetje naar AZ. Ook heb ik fami lie wonen in Broek op Langedijk. Wanneer ik die be zoek, rijd ik langs het AFAS Stadion natuurlijk. Het is anders dan andere wedstrijden." Tot slot: wat verwacht je van het duel van van middag? "Ik denk dat het een heel leuke, open wedstrijd wordt. Eigenlijk zoals altijd bij AZ - Ajax. Er vallen mees tal veel goals, dus dat belooft veel goeds." (SN) AZ Speelt 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 22