'HOGE VERWACHTINGEN LEKKER' Alireza Jahanbakhsh: Hij levert afgemeten voorzetten op bestelling, waar Robert Mühren af gelopen weekend in Den Haag nog dankbaar gebruik van maakte. Alireza Jahanbakhsh (23) over zijn goede seizoenstart en de WK-kansen van Iran. "Heel trots op ons." Ben je bezig aan jouw beste seizoenstart "Ja, dat denk ik wel. Het loopt persoonlijk lekker, zowel bij de club als bij de nationale ploeg. Het grootste ver schil met vorig jaar is dat ik de voorbereiding nu hele maal heb meegemaakt, terwijl ik toen halverwege de transfer van NEC naar AZ maakte. Bovendien was ik toen door kleine blessures niet fit. Ook nu heb ik door een liesblessure een paar wedstrijden gemist, maar ik ben weer terug. Omdat we in drie competi ties spelen, was het een zware voorbereiding op het seizoen. Anders red je het niet." Hoe pak jij je rust met al die lange interlandtrips tussendoor? "Dat zijn inderdaad heel wat uren in het vliegtuig. Dat is best zwaar, want zoals gezegd spelen we bij AZ ook drie duels per week. De jongens die geen inter lands spelen, kunnen in zo'n week wat rust pakken. Ik probeer dat te doen terwijl ik vlieg. Gelukkig zit ik meestal in de Businessdass, dus dan lig je wel lek ker. Ik moet ook zeggen dat ik veel energie haal uit het idee dat ik naar Iran mag en voor mijn land mag spelen. We worden enorm goed gesteund." Vorig jaar wist men in Alkmaar niet wat ze van jou moesten verwachten. Dit seizoen zijn de verwachtingen hoog. "Dat is juist lekker. Ik doe extra mijn best voor mensen die veel van me verwachten. Voor mij speelt 'een goed gevoel hebben' een grote rol bij hoe ik presteer." Je komt dit seizoen vaak naar binnen om met links te schieten. "En dat gaat steeds beter, ik heb er nu drie goals mee gemaakt: twee voor AZ en één voor Iran. Ik train er fanatiek op." Heeft iemand je gezegd om dat te gaan doen? "Vooral Carlos Queiroz, de bondscoach van Iran. Hij zei: 'Jouw statistieken worden nog beter als je be halve assists ook goals op je naam schrijft. Op die manier kan jij je verbeteren als buitenspeler.' Meer goals maken was ook een wens van John van den Brom, dus dat ben ik gaan doen. Ik wil niet dat mijn tegenstander weet wat ik ga doen, dus ik moet ver rassend zijn. Tweebenig dus." De spitsen zullen liever hebben dat je veel assists geeft. "Ja, klopt. Daar moet ik dus een goed evenwicht in vinden. Persoonlijk hou ik er meer van om een assist te geven dan om te scoren." je bent op je 23" al een van de ervaren jongens in de ploeg. "Dat klinkt gek, maar het klopt wel. Ik voel me ook verantwoordelijk. Zo probeer ik de jonge jongens als Thomas Ouwejan, Jeremy Helmer, Guus Til en Pantelis Hatzidiakos te helpen. En ik leg ze uit hoe het voor mij was toen ik hun leeftijd had. En dat ik toen ook elke wedstrijd wilde spelen. Wat dat betreft ben ik een soort verbindingsspeler, want ik krijg weer adviezen van routiniers als Rens van Eijden en Ron Vlaar." AZ Speelt 112

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 12