J over, aldus ook Willem van Hanegem in zijn column van afgelopen maandag. Feyenoord heeft de mazzel aan zijn kont hangen, zo wordt er gezegd. De koploper is stabiel maar beschikt in tegenstelling tot Ajax niet over spelers met zo veel individuele klasse in huis dat ze bij wijze van spreken een wedstrijd op de automatische piloot kunnen beslissen. Als voorbeeld wordt Lasse Schone aangehaald, zoals deze Klaassen in staat stelde tegen ADO te scoren. Of de op de televisie een zaalvoetballer genoemde Younes, die bij wijze van spreken kans ziet op een vierkante postze gel twee, drie tegenstanders te vernachelen. Louter afgaand op wat zich in speelronde 9 afspeelde zou je geneigd zijn het erop te houden, dat Feyenoord het mo menteel iets moeilijker begint te krijgen en dat Peter Bosz bij Ajax bezig is het lek redelijk boven te krijgen. Speelron de 9 bracht een voorbeeld ervan met zich mee. Wat ook opvalt is dat nummer twee net als PSV meer succes boekt buiten de deur dan in de thuisbasis. Wie van te voren had gezegd dat Ajax thuis van Willem II zou verliezen, was voor gek verklaard. En waar Feyenoord thuis Roda |C met 5-0 verpletterde bleef Ajax steken op 2-2. De zoektocht van Bosz lijkt nu echter ten einde. Wat het middenveld betreft is Schone de controleur, Klaassen diep ste man en Ziyech de meestervormgever. Voorin zijn het de tot nu toe tegenvallende Traoré, de verrassende Deen Dolberg en pingeldoos Younes. Tot voor kort vaste krach ten als Tete, Dijks, Gudelj en El Ghazi vallen buiten de boot. Wat Feyenoord betreft was het in Nijmegen de bank die de doorslag gaf. Met Berghuis en Kramer als invaller speelde Feyenoord va banque in de slotfase. Na verlenging werd dreigend puntenver lies afgewend, zodat het er vandaag in de Klassieker om gaat of nummer 2 de kloof tot 2 punten terugbrengt dan wel of het gat vanmiddag kwart over vier 8 punten bedraagt. Uiteraard blijft de marge bij een gelijkspel ongewijzigd. Scheidsrechter is Björn Kuipers, die vanmiddag toe is aan zijn derde Klassieker. Of dat een gunstig voorteken is? De allereerste keer, dat de tukker Feyenoord - Ajax floot was op 29 januari 2012. En wat gebeurde er toen? |awel Feyen oord won met 4-2! En op die dag scoorde john Guidetti zijn ten onrechte als hattrick geduide drie doelpunten, waarop Het Legioen nu nog een pint neemt zo heel af en toe. Aan de andere kant fungeert straks Serdar Gözübüyük als vierde man. Dat was de scheidsrechter die een keer wei gerde buitenspel dan wel een overtreding te constateren toen op de doellijn FC Twentespeler Luc Castaignos met zijn kont Erwin Mulder stond weg te duwen. Geloven we in dat soort dingen? Beetje wel ja! Doe eens keer gek. Houd het er eens op dat Kuipers ons geluk brengt vandaag. Dat is weer eens iets anders. Dus proost. Op de goede afloop! Vandaag Visitekaartje van Ajax Gastvrij Ajax in cijfers Wedstrijden tegen Ajax Historische wedstrijd Close up Tegenstander van morgen Topscorers en speelminuten Poster Selecties en scheidsrechters Wedstrijdprogramma Feyenoord De overwinningenreeks houdt aan Zij speelden, zij scoorden Standen en programma RUBRIEKEN 21 Geknipt voorU 35 FR-Fans, Superfan 41 FR-Fans, Groeten Uit 45 Door het oog van FR12 47 Man of the match 57 Gouwe knarruh COLUMS 24 Servaas l'ami 43 Meester spreekt 54 Bert's babbels 60 Vakkie U 7 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 9