Feyenoord kan ook lelijk winnen (V'krant) Feyenoord heeft geluk 9e ronde: NEC - Feyenoord Een idiote eerste helft. Feyenoord begon fa natiek en NEC overleefde twee keer een le vensgevaarlijke situatie. Eerst mislukte de aanname van Kuijt in kansrijke positie en even later stuurde hij de bal na een hoek schop met de buitenkant naar de tweede paal, waar Jorgensen op het oog eenvoudig kon intikken, maar de bal draaide net iets te ver van hem weg om hem goed te kunnen raken. Koploper speelt matig maar haalt in blessuretijd op miraculeuze wijze de zege binnen (AD) Na zes minuten viel de openingsgoal aan de overkant. De drie middenvelders deden niets om Von Haacke te hinderen, die een meter of dertig kon overbruggen. Zijn pass was niet goed, maar via een been bereikte hij toeval lig Rayhi die meteen uithaalde. Jones blun derde, hij liet zich door een stuitje verrassen. Je zou verwachten dat Feyenoord energiek aan het repareren ging, maar het tegendeel gebeurde. De verre trappen eindigden ner gens, duels gingen verloren. Toornstra, zo goed dit seizoen, en Vilhena speelden kleur loos. Basacikoglu had een sterke wedstrijd gespeeld als hij niet iedere geslaagde actie verpest had met een slechte voorzet. Na ongetwijfeld gedonder in de kleedkamer ging het na rust beter. Jorgensen, de beste aanvaller, was dichtbij een doelpunt met een vliegend schot. Halverwege de tweede helft greep Gio in. De bedoelingen waren duidelijk. Berghuis kwam voor Toornstra, spits Kramer Kramer man met hamer Reservespits kopt Feyenoord naar zege (Tel) voor verdediger Van der Heijden. Zij speet- den een belangrijke rol. Berghuis leverde vanaf rechts een prachtig schot naar de verre hoek af, dat via de paal voor het doel langs terugstuitte. De bal werd door Kuijt voorbij de andere paal knap binnengehouden en weer tegen de paal geschoten, waarna Jorgensen alleen voor het doel kon binnenschuiven. De Feyenoorders vierden de gelijkmaker amper, zij wilden meer. In de extra tijd kreeg de Deen na een corner de afvallende bal voor de voe ten. Hij mikte secuur maar trof de binnenkant van de paal. Kramer stond op de juiste plaats om de bal binnen te koppen. Verdiend? Mwah. Detail 1bij het eerste doelpunt speelde Bikel een treurige rol. Hij liet zich na lang aarzelen "geblesseerd" vallen, maar voerde zijn to neelstukje zo onhandig op dat Makkelie on mogelijk voor een behandeling kon affluiten. Detail 2: de verdediging van Feyenoord wordt alom geprezen, wegens het kleine aantal te gentreffers. Maar NEC kreeg net als eerder Willem II zeker vijf kansen op een doelpunt. Twee wilde schoten zouden onhoudbaar zijn geweest, als zij binnen de palen waren be land. Detail 3: Van Bronckhorst was in tegen stelling tot sommige spelers razendscherp. Meteen na de tweede treffer stuurde hij Wou denberg het veld in (voor Kuijt), zodat Feyen oord de resterende één a twee minuten weer met vier man kon verdedigen. Muur net zo hermetisch als in tijd van IJzeren Rinus (NRC) NEC FEY Bron doelpogingen 8 16 (VI) {tussen de palen): 3 6 Balbezit in procenten: 62 58 hoogste cijfer: 6,7 Jorgensen igem.AD.Tei.vu laagste cijfer: 5,5 Kongolo, Vilhena, Kuijt 69 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 71