Seizoen 2016-2017 De overwinningenreeks houdt nog steeds aan - maar hoe lang nog? Negen overwinningen op rij, vijf punten voor sprong op Ajax, negen op PSV de compe titie had niet beter kunnen beginnen. Maar door een slechte wedstrijd in Nijmegen staat iedereen weer met beide benen op de grond. Feyenoord moet hard werken voor succes en de weg van stadion naar Coolsingel is nog akelig lang. 25 Wedstrijden, om precies te zijn. 7e ronde: Feyenoord Roda 5-0 (2-0) Feyenoord voetbalde in de eerste helft tegen laagvlieger Roda JC heel relaxt, we zagen een paar leuke aanvallen en twee doelpun ten, dus er viel weinig te klagen. Bij de eerste treffer leverde de tegenstander bereidwil lig medewerking: een bal van Van Peppen in de richting van zijn eigen strafschopge bied en Brouwers die zich gemakkelijk liet wegzetten door Jorgensen. De Deen leverde tien minuten later de assist, al verdenken we hem ervan dat hij bij het aannemen (rug naar het doet) een snelle draai en een schot in gedachten had maar de bal eigenlijk iets te ver liet wegspringen. Panklaar voor de voeten van El Ahmadi, die onberispelijk in schoot. Misschien moeten de olijkerds op de tribune die "niet schieten" roepen als Karim in de buurt van het strafschopgebied de mogelijkheid heeft om uit te halen, daar maar mee stoppen. Hij maakte hij dit seizoen evenveel doelpunten als Kuijt. In de tweede Jorgensen gaat Pellè achterna Wéér een buitenlandse spits die bij Feye noord zijn reputatie mag opvijzelen (Tel) helft zakte Feyenoord weg, in gedachten al bij de trip naar Istanbul. Net toen we allemaal aan het bedenken waren hoe we de zondag beter hadden kunnen besteden, vielen de doelpunten als rijpe appelen. Nummer drie was een intikker van Jorgensen, onbaatzuch tig bediend door Toornstra, die zelf de vierde binnenschoot met een prachtige halfvolley op een verre trap van Basacikoglu. Nummer vijf viel een paar seconden voor tijd, na een (kort genomen) hoekschop. Karsdorp mikte de bal secuur op het hoofd van Terence Kongolo, die zijn eerste treffer in de eredivisie maakte. Zo liepen we toch in opperbeste stemming De Kuip uit. Detail 1: de Held van Eindhoven ver giste zich twee keer bij het uitlopen: hij deed het niet toen het nodig was en wel toen hij had moeten blijven staan. Detail 2: kort voor hij vervangen werd kreeg Berghuis de bal aangespeeld in een positie dat hij vrij naar het doel kon doorlopen. Hij liet de bal on der zijn voet doorschieten. Als de verwachte vormverbetering langer uitblijft, komt hij op de bank terecht zodra Elia terugkeert. Inval ler Basacikoglu deed het veel beter. Detail 3: voor de tweede keer in dit seizoen moch ten we merken dat een groepje supporters zich verbaal dan wel vocaal de aandacht Bij Feyenoord valt nu alles goed Ongenaakbare koploper hoeft niet te excel leren om doelsaldo flink op te vijzelen (AD) Alles bij Feyenoord is dit seizoen doordacht (V'krant) 65 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 67