het er meestal heel goed uit. De verdediging staat als een huis. We hebben met )0rgensen een prima spits, en bovendien hebben we meer spelers die dit seizoen scoren. El Ahmadi zelfs al drie keer, een persoonlijk record voor hem in één seizoen, ja, de puzzelstukjes lijken allemaal aardig in elkaar te passen. Waar gaat dit eindigen? Nee, ik typ hier nog geen grote woorden die beginnen met een C of met een K. Houd het maar op bijgeloof. Ik houd mijn adem in. Week in, week uit, wedstrijd na wedstrijd. Wat ongelooflijk spannend is dit. Toen ik naar Nijmegen reed, had ik een steen in mijn maag, zo gespannen was ik. Op weg naar Tilburg was me hetzelfde overkomen. Elke wedstrijd voelt nu als een finale. En dan zijn we nog maar net begonnen. Genoeg over die roze wolk. Want er valt ook genoeg te mopperen. Over de ongelooflijke klassenjustitie van de UEFA-MAFIA bijvoorbeeld. De opblaasbanaan tegen Roma kostte ons 50.000 euro boete en een wedstrijd voorwaardelijk zonder publiek. Wegens vermeend racisme. Bij Rostov-PSV kwam een echte banaan op het veld terecht. In tegenstelling tot Feyenoord, staat Rostov wél bekend om zijn racistische aanhang. Ster ker nog: tegen PSV bleef om die reden een tribunedeel leeg, vanwege een eerdere UEFA-straf. En wat deed de UEFA nu? Niets. En wat verklaarde de UEFA hierover? Niets. De UEFA wilde tegen Nederlandse journalisten niet toelichten waarom zij in dit geval niet tegen Ros tov wenst op te treden. Sorry hoor, maar ik denk dat ik nog heel beschaafd ben als ik de UEFA hier omschrijf als een corrupte bende. Over de maatregelen die onze clubleiding heeft afge kondigd voor alle Europa League-wedstrijden in onze Kuip (metershoge netten ophangen én de parter revakken leeg laten) wil ik het eigenlijk niet hebben. Volslagen idioot. Als je niet aanvoelt dat je daarmee het wezen van Feyenoord aantast, heeft praten geen zin meer. Dan heb je namelijk geen enkel gevoel bij onze club. Dan ben je dus een passant. Over de volle dig mislukte kaartverkoop van de passe-partouts heb ik het ook maar even niet. Waarom gebeurt dat bij geen enkele andere club, en wel bij de onze? Wie het weet, mag het zeggen. Dan de belachelijke stadionverboden die zijn uitge deeld wegens staan op de trappen van Vak S. Wat wil de clubleiding eigenlijk? Dat de verstandhouding met de fanatiekere supporters verder en verder verslech tert? je zou het bijna gaan denken. Misschien kunnen onze clubbestuurders eens gaan kijken bij West Ham United. Die club is verhuisd van het historische, volkse Upton Park-stadion naar het olympisch stadion een stukje verderop. En nu willen ze alle bezoekers verbie den om te gaan staan. Nieuw stadion, nieuwe regels, dat zal onze bestuurders vast en zeker ook aanspreken. Ik had het net al even over de UEFA, maar ook onze eigen KNVB kan er iets van. Tijdens de bekerwedstrijd tegen FC Oss hadden we voor het eerst hulp van een videoscheidsrechter. Hoewel, hulp? Michiel Kramer werd in kansrijke positie onderuit getrokken in het strafschopgebied. Misschien was dit niet duidelijk te zien voor de arbiter in het veld. Daar heb je dan dus een videoscheidsrechter voor. En wat deed deze man? Niets. Ongelooflijk, echt ongelooflijk. Voor mij is hier mee in één klap duidelijk geworden: aan zo'n video scheids heb je dus ook niets. Heel veel plezier en succes allemaal vanmiddag. Winnen!!!

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 63