Vakkie-U Wat een weelde In deze rubriek geeft Boudewijn Warbroek maandelijks zijn mening over de gebeurtenissen bij onze club. Boudewijn is seizoenkaarthouder op Vakkie-U en schreef samen met Peter Blokdijk de succesvolle supportersboeken 'Leven met Feyenoord' en 'Legioen!' Voor reacties: levenmetfeyenoord@hotmail.com Heb jij dat nu ook, dat je jezelf voortdurend in de arm moet knijpen? Is het wel waar? Dromen we niet met zijn allen? Is ons Feyenoord echt, echt, echt aan zo'n onwaarschijnlijke reeks overwinningen bezig? ja, het is echt waar:-) Wat een weelde. Maar ik weet ook: wij zijn Feyenoord. Daarom durf ik er niet van te genieten. We hebben met onze club al zoveel meegemaakt. Daarom ben ik als de dood dat de boel straks weer in elkaar dondert. Dat El Ahmadi of Vilhena langdurig geblesseerd raakt. Dat Van der Heijden ineens weer zijn "oude niveau" haalt, en dus de ene blunder met de andere afwisselt. Dat Jones een vormdip krijgt. Dat |0rgensen niet meer scoort. Dat Botteghin zijn zelfvertrouwen kwijtraakt. Dat de druk op het elftal zo groot wordt, dat iedereen gaat verkrampen en dat we in een paar weken tijd van de eerste naar de derde of vierde plek op de ranglijst duikelen. Het is ook nog zo vroeg in het seizoen. Er kan nog van alles gebeuren. Het liefst zou ik de klok nu vooruit zetten, naar bijvoorbeeld zondag 14 mei 2017. De laatste wedstrijd van het seizoen. Heracles thuis. Zitten we dan met zijn allen volop te genieten in een zinderende Kuip? En denk ik dan achteraf bij mezelf: stom, stom, stom, had ik al die voorgaande maanden óók maar zo kunnen genieten? Ik hoop het, ik hoop het. De hoogste tijd is het. Wat hebben we schitterende weken achter de rug. De maand september. ADO thuis, Manchester United thuis, PSV uit, FC Oss en Roda thuis; allemaal gewonnen. Uni ted en PSV, binnen drie dagen verslagen. Ongekend. Oké, de laatste wedstrijd in september verloren we, te gen Fenerbahge, in Istanbul. Maar begin oktober pikten we de draad meteen weer op door te winnen bij Willem II. Dat waren zeven wedstrijden in 22 dagen, waarvan we er zes winnend afsloten. En dan afgelopen zondag tegen NEC.... Winnen in blessuretijd, na een gelijkma ker in de tachtigste minuut. Het was niet best daar in Nijmegen, maar op karakter werd er opnieuw gewon nen. Negen gespeeld, 27 punten. Hallo dan! Zonder puntverlies bovenaan in de competitie, met toch al een aardig gaatje naar de concurrenten uit Amsterdam en Eindhoven. Dan leef je als Feyenoorder toch wel even in een roes. Tjongejonge. Hoe lang gaat dit feest duren? Kunnen we er vanmiddag een mooi hoofdstuk aan toe voegen, als de aartsvijand op bezoek komt? Gaan we nu ook in de competitie eindelijk weer een keer winnen van die gasten? Het zou toch wat zijn. Dan begint het écht ergens op te lijken. Maar ik zal eerlijk zijn: diep in mijn hart ben ik bang dat we vanmiddag punten gaan verspelen. Dat het gat haar onderen dus kleiner wordt. Opnieuw hoop ik dat in ongelijk krijg... Wat ik intussen heel erg mooi vind, is dat je overal voelt en proeft dat mensen het Feyenoord graag gun nen. ja, we hebben de gunfactor. Zelfs sommige journa listen, columnisten en analytici lijken te hopen op een succesjaar voor onze club. Het zou natuurlijk ook meer dan fantastisch zijn, zeker als je er even bij stilstaat hoe diep de dalen in de afgelopen jaren zijn geweest. Fey enoord speelt dit seizoen echt op zijn Feyenoords. De jongens stoppen echt heel veel energie in de wedstrij den. Ik vind dat je dat vooral goed kan zien, en ervaren, als je tijdens wedstrijden dicht op het veld zit. Dan pas besef je goed hoe ze zwoegen, sleuren, en vechten voor elke bal. Er wordt geknokt voor elke meter, en vooral ook voor elkaar. Soms lijkt het even wat minder, zoals tegen Willem II, maar dat heeft dan volgens mij ook met vermoeidheid te maken. Tegen NEC was het vooral in de eerste helft slap en slecht. Maar over het algemeen wordt er lekker compact en gedisciplineerd gespeeld. Positioneel ziet

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 62