Bingo Technisch manager Solidair verbintenis de clausule dat hij zelf de transferrechten be hield. De eerste keer dat Bosz een dergelijke voorwaarde liet varen was bij zijn onderhandelingen met Feyenoord. Het was Wim lansen die hem ook nu naar De Kuip haal de. Gedurende een vijfjarig dienstverband had hij vier keer bingo. De hoofdprijzen bestonden uit de landstitel in 1993 en de drie bekerkampioenschappen van 1992, 1994 en 1995. Na 1996 bouwde de middenvelder af bij het Japanse |EF United, Hansa Rostock, NAC en nog een keer |EF United. Bosz werd als trainer in 2002 met AGOVV algeheel amateurkampioen, waarna een jaar later met De Graafschap degradatie uit de Eredivisie plaatsvond. Bij Heracles legde hij de weg andersom af vanuit de jupi- ler League. Dat was in 2005. Een jaar later werd zijn Almelose periode afgebroken toen technisch adviseur Wim Jansen de clubleiding van feyenoord adviseerde Peter Bosz aan te trekken als tech nisch manager. In 2006 - 2007 keerde ook trainer Bert van Marwijk voor een jaar terug in De Kuip. Financieel onverantwoorde spelersaankopen als die van Makaay, Van Bronckhorst, Hofland, De Cler en Landzaat waren het gevolg van de eisen die hij op tafel legde. In die tijd stelde Bosz ook een door de media als gebakken lucht omschreven structuurrapport samen. De beoordeling is intussen in positieve zin bijgesteld. Intussen klinkt het, dat Peter Bosz wel degelijk heeft bij gedragen aan de totstandkoming van Feyenoords door de KNVB ettelijke keren onderscheiden jeugdopleiding, die zoals bekend de kurk was die een tot aan de oren in de schuld zittend Feyenoord drijvend hield. Toen trainer Gert |an Verbeek in 2009 werd gedwongen De Kuipdeur achter zich dicht te trekken toonde Bosz zich solidair. Hij stapte eveneens op. Zijn inzichten en de wijze waarop hij nadien Heracles, Vitesse en Maccabi Tel Aviv liet voetbal len leidden er onder andere toe dat Peter Bosz vanmid dag even terug is van weggeweest. Bosz wordt volgende maand 53- 59 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 61