Gouwe Knarruh.... WÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊ Bizar Mild Sigaartje T— Zal straks toch heel even wennen zijn, een in Ajax-tenue gestoken Peter Sylvester Bosz! Dat Bosz bij Ajax werkt, is iets waaraan zo langzamerhand iedereen wel is ge wend geraakt. Maar het eerste bezoek dat hij vanmid dag als trainer van Ajax aflegt aan de Kuip is toch net weer een heel klein beetje anders. Daarbij kunnen modale aanhangers van Feyenoord al leen maar hopen, dat het radicale deel van Het Legioen het niet in zijn hoofd haalt zich verbaal te misdragen je gens Bosz. Mocht het hier desondanks toch van komen, dan spreken na afloop de media ongetwijfeld in alge mene zin van Feyenoord-supporters, die over de schreef gingen. Begrijpelijk voelt zich daarmee de goedwillende man of vrouw met een Feyenoordhart in de beklaagden bank gezet. Dus laat ons bidden, zei de dominee. Trouwens, wat supporters betreft kreeg Bosz het in Amsterdam ook knap voor zijn kiezen. Ook daar leidde aanvankelijk de gedachte aan een trainer met een Fey- enoord-verleden niet tot uitbundig polonaiselopen. Al lengs meer verflauwden die geluiden echter en alleen in tv-programma's werd niet opgehouden hem de maat te nemen. De thuisnederlaag tegen Willem II leidde welis waar nog tot kakkerlakkoren, maar intussen dringt meer en meer het besef door dat Peter Bosz, waar hij ook werkt, altijd iemand blijft, die er onder alle omstandig heden in staagt zijn elftallen op een avontuurlijke, bijna frivole manier te laten voetballen. Gedragingen van het supportersdom nemen sowieso steeds bizarrere vormen aan. Het ene voorval is nog niet achter de rug of het volgende staat al weer te gebeuren. In Tilburg gooiden laatst Willem ll-supporters een man van de tribune die het waagde te juichen voor een doelpunt van Feyenoord. Derhalve wordt niet zonder zorg naar zaterdag 21 janu ari gekeken. Dan staat de return Feyenoord - Willem II op de rol en wie weet wat naar aanleiding van het Tilburgs incident anderen weer in het haten. De berichtgeving was ook weer eens zwaar overtrokken. Als de media minder aandacht aan dergelijke inciden ten zouden schenken, zou dat zeker van invloed zijn. Nu hitste bijvoorbeeld een ochtendkrant de F-side op door naar een filmpje te verwijzen, waarop Peter Bosz in een ver verleden als speler van Feyenoord het lied van Fey enoord staat te zingen. En het rechtbankverslag van een ander dagblad meldde volslagen irrelevant in een heel vilein tussenzinnetje, dat een verdachte van verkrach ting en moord op een tienermeisje Feyenoordsupporter is. Peter Bosz - redelijk welbespraakt als hij is sloeg hij tijdens de wedstrijdanalyse na afloop nog weieens door. Al dan niet bijgepraat door mediatrainers komt hij in zijn perspraatje intussen over als de mildheid zelve. Besef fend dat hij met opmerkingen als dat hij na afloop de scheidsrechter weigert een hand te geven alleen maar zichzelf naar beneden haalt, glimlacht hij beleefd en komt genuanceerder over dan ooit. Op de mediakanalen van Ajax zelf heeft hij het erover dat hij in vergelijking met toen een heet ander mens is geworden. „Zodra ik thuiskom trekken mijn vrouw en ik een fles wijn open en steek ik een sigaartje op. Dan kletsen we gezellig wat en voel ik me helemaal tot rust komen", is het familiebeeld dat hij schetst. Na afloop van de afgelopen twee seizoenen wapperde de vlag in Eindhoven, maar daarvoor - drie keer op rij - haalde Bosz' voorganger Frank de Boer de landstitel binnen. Dat gebeurde met saai voetbal, luidde het oordeel. Vandaar de opdracht aan de nieuwe trainer om een grotere dosis creativiteit toe te voegen. Aanvankelijk was hiervan wei- 57 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 59