Maak ons gek Toen Brad (ones vorige week in Nijmegen na 8 minuten in de fout ging en een hele moeizame eerste helft volgde zat ik me in de rust te bedenken dat een echte kampioenskan didaat dit nog recht zou gaan zetten. Dat dit uiteindelijk ook gebeurde was voor mij veel meer dan weer drie punten, het was de constatering dat we dit seizoen echt een kampioens kandidaat zijn. Vandaag kunnen we al een nieuwe stap zet ten in de richting van de Coolsingel want bij winst op die neuzen wordt het verschil met hun 8 punten en P.S.V. staat er al g achter. Maar zelfs als dat niet zou gebeuren is er geen reden voor paniek. Een gelijkspelletje daar zou ik op voor hand ook nog wel mee kunnen leven, en een nederlaag zou echt heel vervelend zijn maar ook dan behouden we nog een voorsprong en als we het tegen de kleintjes zo goed blij ven doen als tot nu toe dan ziet het er nog steeds goed uit. Waarom ben ik zo voorzichtig? Simpelweg omdat winnen van die neuzen altijd weer een hele opgave blijkt en het veel vaker niet lukt dan wel. In de eredivisie wonnen we in De Kuip sinds 1980 (dus in 36 jaar tijd) maar 8 keer van ze. Dat is 22% en da's niet veel. In de laatste twee seizoenen dat we kampioen werden wisten we ook niet van hun te winnen. In 92/93 werd het in De Kuip 0-3 en uit 5-0 voor hun en in 98/99 werd het thuis l-l en verloren we uit (weliswaar een week nadat we kampioen waren geworden) met 6-0. Ik wil maar zeggen... Natuurlijk gooi ik niet bij voorbaat al de handdoek. Dit Fey- enoord acht ik tot veel in staat en met de steun van een uit zijn voegen barstende Kuip moeten we best kunnen winnen natuurlijk. Vorig seizoen in de beker lukte het tenslotte al en het zou fantastisch zijn om die ontlading nogmaals mee te maken. Dat mag ook best weer in de slotseconden, geen probleem. Afgelopen week wonnen we ook pas in de extra tijd en wat was dat lekker! Mooi ook voor Michiel Kramer dat hij de winnende maakte. Vanaf minuutje 60 hoopte ik al dat hij in zou vallen want op dat moment was al duidelijk dat zo doorbreien geen oplossing zou brengen. Er zat geen over tuiging in het spel van Feyenoord. Er werd wel aangevallen maar het was te plichtmatig, te traag en veel te ingewikkeld. Dat krijg je ervan als je te slap start, dit Feyenoord kan in de eredivisie van iedereen winnen als het er 100% voor gaat maar kan ook van iedereen verliezen als er een paar op 90% spelen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 56