fi Er m i Meester spreekt HAD IK MAAR EEN GLAZEN BOL m Rien Meester 4%. Soms zou ik wel enige vaardigheden willen hebben om in de toekomst te kijken. Niet zo zeer voor mijn eigen situatie, maar als columnist. De uitgever van dit fraaie blad dwingt mij op straffe van ontslag steeds ruim voor de wedstrijd mijn verhaal in te leveren, om druktech nische redenen. Begrijpelijk, maar voor een schrijver lastig. Ik maak dit stukje voordat we tegen Zorya hebben ge speeld, zodat ik niet weet of we met een kater of juist in euforie aan de wedstrijd tegen 020 beginnen. En dat verschil in gevoel kan voor de spelers een wereld van verschil uitmaken! Heeft Zorya de punten meegenomen, dan zijn we tot op het bot gemotiveerd om vandaag wél zegevierend het veld te verlaten... Hebben we ze wegge speeld, dan kan een vorm van genoegzaamheid over de ploeg dalen die heet gevaarlijk is. Of zou het niet uitma ken hoe het ging donderdag, een match tegen de grote opponent levert altijd genoeg adrenaline op! De ploeg van Peter Bosz begon moeizaam aan het sei zoen. Zo moeizaam dat sommige "deskundigen" al rie pen dat Peter de kerst niet zou halen. Het blijkt enige tijd te duren, voordat een ploeg datgene kan uitvoeren wat de trainer in zijn hoofd heeft. Nu heeft het spelinzicht van Bosz me altijd bekoord. Toen hij in ons tenue nog zijn brood verdiende kon je al zien dat hij het spelletje begreep. Een voorbeeld: als de tegenstander een lange bal van achteruit speelde liep hij niet in de richting van de plaats waar de bal neerkwam, maar naar de plaats waar de doorgekopte bal zou worden heen gespeeld. Zijn voetbalvisie kon hij in Arnhem goed kwijt, ware het niet dat hij elk jaar weer een aantal nieuwe huurlingen moest inpassen.jammer genoeg krijgt hij het spul net goed aan het draaien voordat ze tegen ons moeten, een beetje zwalkende tegenstander was me liever geweest! Eerlijk is eerlijk, de beleidsmakers van de tegenstander hebben een goede keus gedaan met de nieuwe trainer! Nu ik het toch heb over de beleidsbepalers bij 020.... Zoals we weten is het bij de KNVB een zooi. Nadat het zittende stel bazen inclusief de Raad van Toezicht is op gestapt is het tijd voor een nieuwe constructie. Ik heb at eens gesuggereerd o.a. Toon Gerbrands daar voor te vragen: prima topsportloopbaan in diverse takken van sport. Blijkbaar was ik niet alleen op dat idee gekomen. Men heeft Gerbrands benaderd om samen met jan Hom men, een man met enorme bestuurservaring, een opzet te maken. Deze zeer werkbare constructie schijnt vanuit Amsterdam getorpedeerd te zijn. In de kranten stond te lezen dat met name jeroen Slop van 020 grote bezwa ren had: Gerbrands is van PSV en Hommen heeft daar een seizoenskaartAlsof mensen van de statuur Gerbrands en Hommen niet in staat zijn verder te kijken dan de grenzen van Eindhoven! Zouden Slop c.s. last krij gen van een Calimero-effect sinds het verspelen van het landskampioenschap aan PSV? Gerbrands heeft meer verstand van topsport in zijn kleine teen dan Slop in zijn hele lichaam! Ik kan me uit zijn Singaporese of Duitse periode geen klinkend sportief succes herinneren. Wordt het te Brabants in Zeist met Langeler als coach voor |ong Oranje en Van Breukelen als technisch directeur? Er zit toch genoeg 020-bloed in Zeist met Blind, Grim en Hoek? Beetje veel Amsterdam bij het Nederlands Elftal wellicht! Natuurlijk kunnen we Bosz en zijn elftal het gekonkel van hun bestuur niet kwalijk nemen. Maar op het mo ment dat we alles moeten doen om het vaderlands voet bal weer op niveau te krijgen, met een sterk bestuur, is er geen behoefte aan achterbakse praktijken. Laten we hopen dat we vandaag aan het eind van een sportieve wedstrijd lekker de drie punten aan de Maas houden! 43 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 45