Groot succes serie, thuis tegen PEC Zwolle, werd een gemakkelijke overwinning. Daarna kwamen de al bijna legendari sche pot tegen Ajax, met de enige goal in de extra tijd, en de overwinning na verlenging op Willem II, waarbij we ons al bijna met een nederlaag verzoend hadden toen Vilhena met nog een minuut of drie op de klok de gelijkmaker produceerde. Met dank overigens aan Zivkovic; als hij bij snelle uitbraken dezelfde koelbloe digheid aan de dag had gelegd als vorige week tegen Go Ahead Eagles, hadden we naar de beker en waar schijnlijk ook Europees voetbal kunnen fluiten. Na de winterstop was er de enige uitwedstrijd uit de reeks. Opnieuw een verlenging en die kopbal van Botteghin. Een overwinning van O-l bij Roda is misschien geen wereldwonder, maar doordat Feyenoord toen bezig was aan zijn ongekende serie nederlagen vonden wij het een meevaller. AZ was de tegenstander in de halve finale. De crisis was inmiddels met een beetje hulp van de huidige trainer van Fenerbahce overwon nen, zodat we er niet eens van stonden te kijken dat de Alkmaarders in de eerste helft geen voet aan de grond kregen en blij mochten zijn dat het bij rust pas 1-0 was. Toch werd het nog benauwd. AZ profiteerde ervan dat Feyenoord weinig attent uit de kleedkamer kwam en maakte meteen gelijk. Iets dergelijks zou ook in de fi nale gebeuren. Tegen Utrecht herstelde Feyenoord zich snel en kwam alles dankzij Elia goed. AZ kreeg echter vleugels en Vermeer had af en toe wat geluk nodig om onheil te voorkomen. Langzaam kantelde de wedstrijd weer, al had een halve minuut voor het verlossende doelpunt van Kramer de bal er bij Feyenoord in kunnen vliegen. Een ongelukkige struikelpartij van Ron Vlaar hielp Feyenoord via een strafschop van Kuijt nog aan 3-1. Achter elkaar opgeschreven: het was buitengewoon enerverend, alles was vergeten en vergeven, het sei zoen werd tot een groot succes verklaard. Goed, de hoofdprijs was het niet, dat wisten we ook wel. Maar zo'n beker op een maandag op de Coolsingel is toch ook aardig. En, niet te vergeten, Feyenoord schoof "gra tis" de poulefase van de Europa League binnen. Dit seizoen ligt het voorlopig toch een beetje anders. Feyenoord staat (ook na vandaag) op de eerste plaats. Verlies in de beker zou jammer zijn, maar verlies van daag tegen de nummer twee en puntenverlies vol gende week tegen de gedeelde nummer drie - dat zou er harder inhakken. Denken we voorlopig. Voorlopig? |awel. Want we zijn niet gek. Zoals Gio het vorige week uitdrukte: met 27 punten ben je geen kampioen. Het gezwoeg tegen N.E.C. heeft duidelijk gemaakt (daar hebben we Willems kolom in het AD niet voor nodig) dat Feyenoord geen ploeg is die met speels gemak alle tegenstanders uit de eredivisie oprolt. Er komen onge twijfeld nog veel meer moeilijke momenten, waarop alle veerkracht vereist is. Nu valt alles onze kant op. Dat zal niet blijven. En dan kan het moment komen dat de beker weer de kortste weg naar het Europees voetbal is. Dus: of Gio nu al dan niet een Mourinhootje uithaalt door Kuijt, El Ahmadi en Botteghin op de bank te zetten (zoals tegen Oss), de spelers die in het veld staan zullen geen me dedogen met onze vrienden van Woudestein kunnen hebben. Oppassen voor de hoekschoppen van Luigi, het middenveld pakken en graag wat meer bezieling dan tegen Oss. We gunnen Excelsior van alles maar toch niet een plaats bij de laatste zestien van de KNVB- beker.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 31