m m «lh Tegenstander van morgen Horde nummer twee in het beker toernooi: Exxcelsior o>uu Alsof wij en de spelers en de technische staf het nog niet druk genoeg hebben Mogen/moeten we over drie dagen weer naar De Kuip, deze keer voor een be kerpotje met onze makkers van Woudestein. Dat had qua loting wat ons betreft best anders gemogen. Goed een thuiswedstrijd, dat is tenminste iets. Een kans van vijftig procent trouwens, tenzij er gewerkt wordt met een of andere variant van de verzwaarde dobbel stenen, waarmee volgens de overlevering mijn opa zaliger zoveel succes had in het café. In dat opzicht (een thuiswedstrijd loten, bedoel ik, niet het dobbe len natuurlijk) had Feyenoord de laatste jaren niet te klagen. In vier seizoenen werden tien van de dertien bekerwedstrijden in De Kuip afgewerkt. Dat is gezien die vijftig procent kans een mooie score. Hoe zit het met de kans om een mede-eredivisionist te treffen? Dat hangt natuurlijk af van de deelname aan een bepaalde ronde van het bekertournooi. Voor de ronde van de komende dagen lag dat op 38 procent. Dat de Rotterdamse ploegen alle drie een tegenstander van het hoogste niveau treffen is dan onwaarschijnlijk - maar wel het resultaat van de loting. Sparta krijgt dinsdag bezoek van de landskampioen. Dat is geen eenvoudige opgave, ook al hebben Luuk de jong en zijn kornuiten het op het ogenblik moeilijk om het doel te vinden. Zul je net zien dat ze op het 100-jarige Kasteel stevig uit hun slof schieten en meteen van hun trauma genezen. Of verzint de bewierookte Pastoor een list? Dat zouden we kunnen waarderen. En die andere twee clubs uit Rotterdam spelen tegen elkaar. Met het loten van een eredivisionist is Feyenoord over diezelfde vier seizoenen heel wat minder gelukkig ge weest dan met het onmiskenbare thuisvoordeel. On der de dertien tegenstanders zaten één amateurclub (Hoek) en twee clubs uit de |upiler League (Dordrecht en Oss). Dat hield wel in dat aan de winst in de be kerfinale een record vastzat; nog niet eerder werd de beker gewonnen na zes overwinningen op collega's uit de eredivisie. Er is dan ook wel bloed, zweet en tranen aan te pas gekomen. Alleen de eerste wedstrijd van de 28 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 30