Like IJ "f^^k.com/StadionSportmeuws Tja boeken, boeken, boeken - het ene komt straks bij De Slegte te liggen nu die firmanaam het stadsbeeld gelukkig weer opvrolijkt, en het andere loopt als een tierelier. Ergens ving ik op, dat het boek over Ronald Koeman niet verkocht. Zoals ik er ook zeker van ben dat er nooit een uitgever zal zijn die het in zijn hoofd haalt een boek over Wim lansen te laten schrijven. Types als zij zijn te genuanceerd. Hun levenswandel te modaal en hun uitspattingen te weinig aansprekend om op eni gerlei wijze te kunnen concurreren met Gijp, Kieft en Van der Meijde. Het enige huisdier dat de familie Koe man ooit bezat schijnt trouwens het van nature altijd suf kijkende konijn Snufte zijn geweest. Dat zegt alles. Het zijn uiteindelijk verdienmodellen die bepalen wel ke boeken in het schap komen te liggen. Daar moet niet moeilijk over worden gedaan. Net als kunstgras helpt het mee de economie draaiende te houden en moeten de nadelen worden weggeschrapt tegen de voordelen, zoals werkgelegenheid en zo. Bovendien doet het minder onprettig aan dan de streken van de politicus die ons van alles belooft terwijl hij weet, dat hij wat hij de mensen voorspiegelt nooit zal kunnen waarmaken. We zullen daar de komende maanden weer wat van meekrijgen. Eenmaal op het pluche plaatsgenomen hebbend zijn de heren zo alles weer vergeten wat ze het stemvee op de mouw speldden. Ze komen er nog mee weg ook, let maar op. Of de heer Infantino er ook zo een is zal moeten blijken. Een van de lokaasjes die hij de 211 aangesloten leden voorhield was uitbreiding van het aantal deelnemers aan de eindronde van het WK. Ze moesten dan wel even de moeite nemen om op hem als de nieuwe voorzitter van de FIFA te stemmen. Als Infantino zijn belofte niet is vergeten, is over twee jaar het WK in Rusland dus het laatste toernooi waarin 32 deelnemers aantreden. Of in Quatar het deelnemersveld uit 40, eventueel 48 landen bestaat wordt volgend jaar duidelijk. Zelf zal de wereldvoetbalorganisatie er niet al te moeilijk over doen. Meer wedstrijden leiden tot hogere tv-opbreng- sten, en dat is dus weer kassa. Kortom de landen die tot nu toe de plank steeds missloegen komen aan hun gerief en de FIFA spint er financieel garen bij. In De Volkskrant leidden Infantino's plannen al tot de ludieke krantenkop 'wel ja, waarom geen eindronde WK met alle 211 landen!' Persoonlijk ben ik van me ning dat dat de enige manier zou kunnen zijn waarop Oranje zich weer eens een keer weet te plaatsen. Of zo'n einde ronde er voor onze eigen Graziano Pellè ook nog in zit dient ernstig te worden betwijfeld. De spits werd er in het kwalificatieduel met Spanje vroeg tijdig uitgehaald en was hierover zo pisnijdig, dat hij de Italiaanse bondscoach voorbij liep en diens uitge stoken hand straal negeerde. Dat was dom, dom, dom. Elke andere voetballer, die zoals hij voor een koffer geld in China ging voetballen, zou een gat in de lucht springen als hij nog voor een serieuze wedstrijd van het nationale team wordt geselecteerd. Maar niet Graziano Pellè. De heer bondscoach vond de spits eveneens erg ondankbaar. Hij liet er geen gras over groeien en liet meteen zien wie er de baas is. Dus bevond Pellé zich een dag later moederziel alleen in het vliegtuig terug op weg naar huis. Vol zelfbeklag liet hij bij aankomst weten dat hij het in zich heeft om bij herhaling altijd alles voor zich zelf te verzieken. Kijk, dat zijn dan zulke de momenten, dat iedereen Pellè zijn domheid spontaan vergeeft. Mooier Italiaans theater kun je eigenlijk niet hebben. Italianen hebben wat verder niemand anders heeft. Wereldwijd huilden mensen dan ook tranen met tuiten toen drie jaar geleden bekend werd dat Tony Soprano ofwel lames Gandolfini zijn ogen nooit meer zou ope nen. Niet verder vertellen natuurlijk, ik zeg het alleen tegen jou. Ik had er eerlijk gezegd ook grote moeite mee om het droog te houden. 25 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 27