Afrika Cup Renato Tapia - tégen zat het hem niet! Hij had zoge zegd de kluts mee toen hij onlangs zijn eerste doelpunt maakte voor Feyenoord. Een tijdlang hield Giovanni van Bronckhorst hem buiten beeld. Maar in de acht ste speelronde -zowaar - was het dan zo ver. Eindelijk kwam de Peruaan aan een aantal speelminuten toe dat noemenswaardig was. Van een lodenlast bevrijd lardeerde hij uit dank zijn optreden met een mooi doel punt. Zo eindigde Willem II - Feyenoord in 0-2. Het is uiteraard de taak van de trainer om te bepalen of hij, Renato Tapia, het straks zal zijn, die de aangewezen man wordt om Feyenoord veilig door de periode heen te loodsen waarin Karim El Ahamdi niet disponibel is. Van Bronckhorst heeft nog tijd genoeg om het allemaal goed te overdenken, maar dat hij ermee in zijn maag zit dat hij sterkmaker El Ahmadi begin volgend jaar een hele poos kwijt zal zijn, dat kan bijna niet anders. De Afrika Cup - er zijn clubs, die overwegen, of overwogen hebben, om er vanwege die Afrika Cup sowieso vanaf te zien een Afrikaanse voetballer te contracteren, die ze in principe best in dienst hadden willen nemen. Het tijdstip waarop de eindstrijd van de Afrika Cup plaatsvindt valt namelijk zo ongelukkig en is zo in strijd met de belangen van welke Europese competitie ook, dat de consequen ties in principe heel ingrijpend kunnen zijn. Het is ook niet de eerste keer, dat Feyenoord El Ahmadi een tijdlang moet afstaan. Als El Ahmadi straks in Gabon van 14 januari tot 5 fe bruari met Marokko deelneemt aan het Afrikaans kampioenschap mist hij in het alleruiterste geval vijf competitiewedstrijden van Feyenoord. In het geval dat Marokko snel wordt uitgeschakeld zullen dat er minder zijn. Maar als ongeslagen groepswinnaar, die niet één doelpunt tegen kreeg, geldt Marokko momenteel als een van de favorieten. Mocht Marokko de finale berei ken, dan mist El Ahmadi Roda |C uit, Willem II thuis, NEC thuis, FC Twente uit en FC Groningen thuis. Tegenstan ders waartegen Feyenoord het er in beginsel ook zonder El Ahmadi gunstig af zou moeten kunnen brengen. Met 22 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 24