*n- 4 ik IP W-kSmS^S &*-■ Afwijkingen van bedachte opstelling Utrecht, ADO] met dezelfde basis. Hij heeft geen reden daar vandaag vanaf te wijken. Ook zijn twee "vondsten" zullen van de partij zijn. Tenzij Bosz zich gaat aanpassen aan de tegenstander. Niet echt in zijn karakter. Die ene "vondst" von den wij persoonlijk helemaal geen vondst. Lasse Schone is in zijn vorige vier seizoenen in Amster damse dienst meestal gebruikt als (hangende] rechtsbuiten en bij uitzondering, in noodgeval len, als spits. Bij NEC blonk hij indertijd uit als middenvelder. Bosz leek het niet in hem te zien zitten en gunde hem pas in de zesde competi tiewedstrijd een kwartier speeltijd, als invaller voor Riedewald - op het middenveld dus. De Deen met de fijne trap nam zijn kans waar. De tweede vondst is er een die van Fred Rutten zou kunnen komen. Daley Sinkgraven had het sinds zijn overgang als veel geroemd talent uit Heer enveen bij Ajax moeilijk. Onder Bosz mocht hij eerst alleen als linksbuiten opdraven, als de on omstreden Younes, die enige problemen kende, niet beschikbaar was. Maar tegen PEC stond hij ineens linksachter, verdediger met aanvallende neigingen. Een openbaring, zeiden de media. Waarop ze leken te moeten terugkomen, toen Sinkgraven in de volgende wedstrijd een helft lang de kluts kwijt was. Maar hij herstelde zich en behield zijn plaats. Tot nader order. Wie de verwachte Ajax-opstelling in de jaargids van VI bekijkt, vindt maar drie namen van de huidige basis terug, waarvan één (Veltman) op de verkeerde plaats. Bij Feyenoord hadden de journalisten het veel beter bij het rechte eind, want van de basiself worden er negen genoemd. Alleen met Nelom en Elia zaten zij mis, voor de laatste tijdelijk. Van de bedachte opstelling van Ajax verdwenen twee spelers alsnog naar het buitenland - de keeper en de spits. Voor de plaats onder de lat werd haastig een huurling aangetrokken, Tim Krul, overigens geblesseerd. Bosz verkoos de 20-jarige Kameroener André Onana boven de geroutineerde Diederik Boer en hoeft daar geen spijt van te hebben. Voor de vacante spitspositie was Kasper Dolberg (19) al in huis; de Deen kwam begin 2015 naar Amster dam. Voor die plek was ook een nieuweling ge gadigde, de Colombiaan Mateo Cassiera, en op het laatste moment kwam er de bij ons en Bosz van Vitesse bekende Traoré bij. Voorlopig won Dolberg de concurrentieslag. Traoré, gehuurd van Chelsea, kreeg de rol van rechtsbuiten. Voor het centrale duo in de verdediging leken de internationals Veltman en Riedewald zekerheid- jes. Daar staan nu de Colombiaanse aanwinst Sanchez en Nick Viergever. Veltman is min of meer gedegradeerd tot rechtsback. Viergever, bij Ajax vooral gezien als verdienstelijke wissel speler, kwam in de basis toen Bosz Riedewald opschoof naar het middenveld. Die verloor zijn plek toen de selectie van Bosz, toch al niet arm aan middenvelders, verrijkt werd met de komst van Ziyech, kort na de felle ontkenning toch van Twente overgenomen. Een middenveldbezetting met Schone (de controlerende van het stel] en de vrijbuiters Klaassen en Ziyech oogt tamelijk logisch. Met dat al beginnen vandaag grote ta lenten als Bazoer, Riedewald, Tete en Van de Beek op de bank. Ajax verspeelde vijf punten in de eerste twee wedstrijden in de eigen Arena: gelijk tegen Roda, verloren van Willem II - niet het puntenverlies dat je van een kampioenskan didaat verwacht. Uit won het al zijn vier wedstrij den, doelcijfers 10-1. Het enige tegendoelpunt werd gescoord door Sparta, in een wedstrijd waarin de Kasteelheren niets in te brengen had den. Feyenoord won zijn negen competitieduels. Na vandaag weten we, wat dat waard is.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 15