glllllllv^ Liefering, een club van het tweede Oostenrijkse niveau, werd met 4-3 verloren. Het tweede oefenduel verliep niet veel beter. Tegen de stadgenoten van AFC (tweede divisie) kwamen de mannen van Bosz niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Langzaam zwengelde de kritiek aan, zeker toen er ook nog nederlagen werden geleden tegen KAA Gent en Krylya Sovetov. De enige zege in de voorbereiding behaalde Ajax tegen de Franse derdeklasser AS Béziers. Voorronde Champions League Het vertrouwen richting de belangrijke wedstrijden in de voorronde van de Champions League was dus niet bijster groot. Toch wist Ajax na een 1-1 gelijkspel in eigen huistegen PAOKSaloniki en een 1-2 uitzege toch de play-offs van het 'miljoenenbal' te halen. Tegen het Russische FC Rostov werd het weer 1 -1 in de ArenA. In Rusland volgde met 4-1 voor Rostov een geweldige afstraffing. Ajax was weer veroordeeld tot de Europa League. Ook in de Eredivisie was de start van Ajax verre van voortvarend. De eerste wedstrijd tegen promovendus Sparta leverde nog een overwinning op, de thuisduels met Roda JC en Willem II eindigden respectievelijk in 2-2 en 1-2. Daarna vond de kentering plaats. Zo werden de poulewedstrijden in de Europa League van Panathinaikos en Standard Luik gewonnen, schakelde Ajax Willem II in het bekertoernooi uit en vonden er competitiezeges plaats op achtereenvolgens Go Ahead Eagles, Vitesse, Heracles Almelo, PEC Zwolle en FC Utrecht. Daarmee bezet Ajax nu een tweede plek in de Eredivisie op vijf punten van koploper Feyenoord. Afgelopen zomer nam Ajax afscheid van een hoop spelers. Daarvan waren de meest in het oog springende Arek Milik, die voor een bedrag van maar liefst 32 miljoen euro naar Napoli verkaste en Jasper Cillessen, die een vijfjarig contract tekende bij FC Barcelona. Ook Ricardo van Rhijn, Mike van der Hoorn en Viktor Fischer zochten hun heil elders. Daarvoor in de plaats vond een zestal spelers hun weg naar Ajax: de Colombianen Matteo Cassierra en Davinson Sanchez, de Duitse verdediger Heiko Westermann, Tim Krul (gehuurd van Newcastle United), Bertrand Traoré, die als vervanger van Milik werd gehuurd van Chelsea en de absolute topaankoop Hakim Ziyech. Aangevuld met spelers zoals het toptalent in de spits Kasper Dolberg en sterkhouders Joel Veltman en Davy Klaassen lijkt Bosz over een prima selectie te beschikken. Als dit team echt gaat draaien, zou het PSV zomaar eens van de kampioenstroon kunnen stoten. ADODEN HAAG 17.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 17