DE BOER: Tevreden over de passie1 fifi li DE TRAINER Trainer Frank de Boer van Ajax was ooit ambassadeur van het EK onder-21 in Euroborg, dat door Nederland gewon nen werd. Een kleine negen jaar later is hij alweer voor de zesde keer als hoofd trainer van Ajax te gast in de Groene Kathedraal."FC Groningen heeft een hele sterke selectie", blikt De Boer vooruit op het duel in speelronde 23. Afgelopen zondag won Ajax thuis van Feye- noord. Volgens De Boer van groot belang. "Puntverlies was geen optie. Daar was iedereen zich goed van doordrongen. En dat was gelukkig bij ons ook goed terug te zien op het veld. Daar ben ik het meest tevreden over: de getoonde passie. Over het algemeen kijk ik met een goed gevoel terug op wat ik op het veld heb gezien." BELANGRIJK De volgende topper is PSV-uit op 20 maart, maar voor De Boer is dat nog ver weg. "Ik ben zelf nog absoluut niet met die wedstrijd bezig. Voor mij zijn de drie punten die we vanmiddag tegen FC Groningen kunnen pakken net zo belangrijk als de drie punten die we in Eindhoven kunnen win nen." De strijd om de derde plek en daaronder is razend spannend, constateert De Boer. "Flet ligt heel dicht bij elkaar. Van Feyenoord mag je ver wachten dat ze Europees voetbal halen en ik zie AZ ook zeker nog een paar plekken stijgen. Ver der vind ik het allemaal lastig in te schatten en dat maakt het aantrekkelijk om te volgen." Over de tegenstander van vanmiddag zegt De Boer: "Vorige week tegen Cambuur heb ik een n aantal mooie aanvallen gezien, over veel schijven. Maar de gelijkmaker hing ook een tijdje in de lucht. Wij hadden in de ArenA moeite om door de organisatie van FC Groningen te komen, al maak ten we twee fantastische goals waardoor we op het oog makkelijk wonnen. FC Groningen heeft gewoon een hele sterke selectie." Lachend: "Nee, dat zeg ik niet omdat er zoveel spelers een Ajax- verleden hebben." VERZORGD Flet publiek in Euroborg werd in de twee thuisdu els voor Cambuur niet op een overwinning getrakteerd. Volgens De Boer is Ajax dan dé tegenstander om goodwill te kweken. "Een wed strijd tegen Ajax is in elk geval dé kans om dat beeld te veranderen. Dat realiseren wij ons goed en daar hebben we vaker mee te maken. Ik denk dat FC Groningen verzorgd voetbal wil laten zien bij balbezit, maar dat de spelers er met name in de duels er vol op zullen gaan en ik verwacht dan ook een spannende wedstrijd." /FCGRONINGEN fe FCGR0NINGEN

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 8