Ajax DE TEGENSTANDER Na uier achtereenvolgende landstitels heeft de Amsterdamse recordkampioen de hoofdprijs afgelopen seizoen aan PSV moeten laten. Ook dit jaar tekent zich weer een nek-aan-nekrace af tus sen Amsterdam en Eindhoven. Met nog twaalf wedstrijden voor de boeg is het verschil op de ranglijst miniem. Over drie weken is PSV te gast in Euroborg. Vandaag is Ajax op bezoek. Welke rol speelt FC Groningen in de titelstrijd? Waar FC Groningen met 31 officiële wed strijden in een tijdsbestek van een half jaar in 2015 een clubrecord brak, zijn dergelijke aantallen voor Ajax gesneden koek. De Amsterdammers hebben ondanks het mislopen van de Champions League alweer 34 wedstrijden op de teller staan. Het speelde in vergelijking met Groningen geen Johan Cruijff Schaal, maar wel vier Europese kwalificatieduels. VROEG Voor Ajax begon het seizoen zelfs al op 29 juli op voor hen historische grond, namelijk in Wenen waar twintig jaar eerder nog de Europa Cup I werd veroverd. Deze keer was de Oostenrijkse hoofdstad de ArenA-bewoners minder goed gezind. Rapid Wien speelde in eigen stadion nog met 2-2 gelijk, maar won in de terugwedstrijd zeer brutaal met 3-2. Hierdoor miste Ajax deelna me aan de Champions League. Bij de herkansing in de play-offs voor de groepsfase van de Europa League ging het beter. Na een krappe 1-0 tegen FK Jablonec was een 0-0 in Tsjechië afdoende voor nog eens zes groepsduels. Daarin werd slechts één keer gewonnen, thuis tegen Celtic. Vier gelijke spelen (twee tegen Mol de FK) en één nederlaag bij Fenerbahce beteken den uitschakeling. In het bekertoernooi was Ajax toen al gesneuveld tegen Feyenoord. En dus kan de ploeg zich net als FC Groningen sinds 10 december volledig op de competitie richten. En daarin ligt Ajax qua resultaten aardig op schema. PUNTENVERLIES Na vijftien duels stond Ajax vier punten los van PSV, maar inmiddels zijn de Eindhovenaren toch langszij gekomen. Zestien treffers in drie thuisdu els in de Amsterdam ArenA werden gevolgd door een serie van zeven Eredivisieduels met slechts zeven goals. Een opmerkelijk laag gemiddelde voor Ajax-begrippen. Over vijf speelronden staat de directe confrontatie met de regerend lands kampioen op de rol. Rond die tijd zal duidelijk zijn welke ploeg de grootste kans heeft op het kampioenschap. PSV ligt overigens ook al uit de KNVB-beker na uit schakeling door FC Utrecht, maar is nog wel actief in de Champions League met een dubbele con frontatie met Atletico Madrid in het verschiet. Opgericht 18 maart 1900 Landskampioen 33 keer Bekerwinnaar 18 keer JC Schaal 8 keer EuropaCups 4x EC I, lx EC II, 1x UEFA Cup, 3x Supercup, 2x Wereldbeker Stadion Amsterdam ArenA Capaciteit 53.052 plaatsen Trainer/coach Frank de Boer Hoofdsponsor Ziggo Internetsite www.ajax.nl

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 4