'MET FLAIR SPELEN EN LEF TONEN' DE VISIE VAN DARI JE 3 "Exact drie maanden geleden gingen we in de uitwedstrijd tegen Ajax keihard met 6-0 onderuit. Vandaag willen we aantonen dat we sinds die tijd progressie hebben geboekt. Tachtig procent van onze spelers maakten toen voor het eerst hun opwachting in De Arena. Dat we daarvan hebben geleerd, bleek onder meer uit het 1-1 gelijkspel bij PSV. Die lessen willen vandaag ook meene men tegen Ajax. Natuurlijk zijn zij favoriet maar ik ga er vanuit dat het, mede door de komst van onze aanwinsten, een heel andere wedstrijd wordt dan in Amsterdam. Natuurlijk was het aantrekken van al onze versterkingen tijdens de winterstop geen droomscenario. Liever hadden we de selec tie al aan het begin van het seizoen com pleet gehad, maar helaas behoorde dat toen niet tot de financiële mogelijkheden. Dat neemt niet weg dat de huidige situ atie ons tevreden stemt omdat we ervan overtuigd zijn dat het de enige juiste keuze is. Met onze aanwinsten hebben we als club een duidelijk signaal af gegeven en een stap in de goede richting gezet. Onze bestaande selectie heeft daarmee nog be tere voetballers om zich heen ge kregen. Daardoor gaat de kwaliteit van de trainingen omhoog en zul len de spelers zich beter ontwikke len. Maar het gaat ons óók helpen om onze gezamenlijke doelstelling te bereiken. Aan de andere kant beseffen de spelers ook hoe ze in de eerste seizoenshelft hebben ge presteerd, daarin zijn ze heel zelf kritisch geweest. Iedereen heeft zijn kansen gehad om het niveau te halen dat wordt vereist. De consequentie van alle nieuwe lingen is dat we moeten bouwen aan een nieuw team. En dat gaan we ook doen. Hopelijk sluiten we het seizoen goed af en leg gen we een stevig fundament zodat we komende jaargang aan een nieuw huis kunnen bouwen. Maar vandaag telt alleen de wedstrijd tegen Ajax. Hoewel de ploeg afgelopen dinsdag verrassend punten liet liggen tegen Hera cles Almelo voeren ze niet voor niets vanaf de eerste speeldag de ranglijst aan. Mis schien heeft PSV meer individuele kwalitei ten in huis, maar als team presteert Ajax duidelijk beter. Frank de Boer beschikt over een heel goed ingespeelde ploeg vol auto matismen die met veel vertrouwen jprfis»1'; en lef speelt en vrijwel geen ste- ken laat vallen. Dat neemt niet weg dat wij ook voor onze kansen zullen gaan. Natuurlijk moeten we ge durende negentig minuten zakelijk zijn, maar tegelij kertijd moeten we ook zo vrijuit mogelijk proberen te voetballen door met flair te spelen en lef te tonen. Ondanks het zware seizoen stijgt de animo voor Roda IC enorm en steunen de fans ons massaal. Zeker in een vol huis zullen onze supporters van daag opnieuw onze twaalfde man zijn. Dat helpt ons alle maal om de schouders eron der te zetten en zo goed mo gelijk te presteren. Met een goed resultaat zouden we bonuspunten pakken en dus uitstekende zaken doen. Maar ik zou het vooral ge weldig vinden voor ons publiek dat ons het hele seizoen al zo fantastisch ondersteunt!"

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 3