z m) De historische wedstrijd van 31 januari 2006 Wat gebeurde er op 31 januari DE HISTORISCHE WEDSTRIJD 31 Helmond Sport 0 Scheidsrechter: Roda JC 2 Blom (l/4e finale KNVB beker) Toeschouwers: Scoreverloop: 0-1 Oper (7) 0-2 Oper (48) 3.897 De Jong Smeekes (75. Hobbelen) Cziommer Bridj [71. Razic) Van Geffelen Gregoor van Dijk Calabro Strijbosch KUJOVIC Sergio Mark Van Dijk Vicelich Oper (80. Cristiano) Vahia Bodor Lachambre Bochem (59. Braber) Van der Ven Roda JC had in de voorgaande bekerrondes zowel Go Ahead Eagles als Feyenoord met 1-0 verslagen Na de winst op Helmond Sport was de volgende horde het lastigst: een uitwedstrijd bij Ajax Roda JC speelde echter een heel goede wedstrijd en was uiteindelijk slechts zestien luttele seconden verwijderd van de finale Andres Oper had de mannen van Huub Stevens na 61 minuten op voorsprong gezet maar na 93.44 minuten scoorde Klaas-Jan Huntelaar de niet meer verwachte gelijkmaker In de verlenging was het verzet snel gebroken en kon Ajax simpel uitlopen naar 4-1 Liefst negen keer kwam Roda JC op deze datum in actie In 1981 begon de reeks met een 2-2 gelijkspel bij NEC: John Eriksen tekende vlak voor tijd voor de gelijkmaker Een jaar later was Ronald Hendriks matchwinnaar in het thuisduel met NAC In 1988 wonnen de geelzwarten met 2-1 van FC Volendam door doelpunten van Martin van Geel en Michel Boerebach In de volgende twee edities, thuis tegen PSV en uit bij FC Volendam in respectievelijk 1992 en 1993, vielen er geen doelpunten In het begin van deze eeuw leden de Kerkradenaren een zeldzame nederlaag in Sittard De Joegoslaaf Nenad Bjekovic scoorde al na vijf minuten het enige doelpunt van de wedstrijd Vandaag twaalf jaar geleden kwam AZ op bezoek en de 13 duizend bezoekers hadden alle reden tot juichen na treffers van Yannis Anastasiou en Arouna Koné (tweemaal). De tegentreffer van Arjan Wisse deed er vervolgens niet meer toe In 2006 was Roda JC weer eens bezig met een succesvolle bekercampagne Voor alle details over het duel in Helmond zie de rubriek xDe historische wedstrijd' De laatste wedstrijd op deze datum was in 2010 toen Kenneth Perez en Bryan Ruiz in één minuut tijd FC Twente de zege bezorgden: 2-0

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2016 | | pagina 31