INTERVIEW Als ik die goed bespeel, levert dat vertrouwen op. 'Het is risicovol', hoor ik sommigen zeggen. Ik zie het anders. Juist door soms ver uit mijn doel te komen, kan ik gevaar voorkomen. Als je blijft staan op je lijn, kom je veel vaker in de één-op-één terecht." Voor de tweede keer op rij won FC Utrecht met tien spelers een Ere divisiepartij. Een week voordat De Graafschap werd geklopt, ging in Stadion Galgenwaard een elftal van Heracles Almelo al onderuit tegen tien FC Utrecht-spelers. Het werd 4-2. Maar bovenal: het was een prachtige David di Tomma- so Memorial Match. "Iedereen weet wat David di Tommaso voor deze club heeft betekend en nog steeds betekent", zegt Ruiter. "De wedstrijd tegen Heracles stond in het teken van DiTo en dat gaf die partij iets extra's. Deze wedstrijd was gewoon voor hem. Ook als je hem nooit hebt gekend, kon je dat voelen in het stadion. Dat was heel bijzonder. Ik ben niet gelovig, maar denk wél dat het ons als team, terwijl we met tien man op achterstand stonden tegen nota bene de nummer vier, dat extra zetje gaf. Die extra boost. Ook dankzij de fans. Het hele stadion stond achter ons. En dan zó'n tweede helft spelen. 4-2 winnen van de nummer 4 in de Memorial Match van de eeuwige nummer 4. Schitterend. Hoe FC Utrecht dat doet, vind ik ook prachtig." "Wij zijn thuis ongeslagen, Ajax is uit nog ongeslagen", blikt Ruiter vooruit op de wedstrijd van van middag. "Wellicht komt vandaag aan één van die reeksen een einde. We zitten er in elk geval al lebei goed in; FC Utrecht en Ajax. Al is dit toch vooral een wedstrijd op zich. Als speler van FC Utrecht kun je in wedstrijden als deze iets extra's brengen. In onze kleedka mer hoef je niemand te motiveren voor Ajax-thuis. Voor Ajax is FC Utrecht-uit altijd een lastige pot. Ik hoop op positieve support van de fans. Dat ze ons naar de drie punten schreeuwen. Samen er een mooie, positieve wedstrijd van maken, dat zou mooi zijn." FC UTRECHT - AJAX 13 DECEMBER 2015 SEIZOEN 2015/2016

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 9