'GRAAG DAGJE RUILEN MET MESSI' IN DE SPOTLIGHTS In de rubriek 'In de spot lights' maken we telkens nader kennis met één van de talenten van FC Utrecht. Vandaag staat Odysseus Velanas van FC Utrecht 019 in de spotlights. Naam: Odysseus Velanas. Odysseus is een mythologische figuur uit Grieken land, de koning van het eiland Ithaka. Mijn vader is Grieks, mijn moeder is Nederlandse. Geboortedatum: 5 juni 1998. Geboorteplaats: Ik ben geboren op het Griekse eiland Samos. Op mijn vierde is ons gezin naar Nederland verhuisd. Komende zomer ga ik op vakantie naar Samos, dat vlakbij Tur kije ligt. Sinds we er zijn vertrokken, ben ik er niet meer geweest. Clubs: Bij w Jonathan in Zeist ben ik begonnen met voetballen. In de D2 en de Dl speelde ik voor FC Utrecht, maar daarna weer twee jaar bij Jonathan. In het tweede seizoen van mijn tweede periode bij w Jonathan scoorde ik 53 keer. Daarna ging ik weer voor FC Utrecht spelen, in de 016. Positie: Midmid, nummer tien. Je speelt lekker dicht bij de aanvallers, bent het middelpunt van je team. Dat vind ik leuk. Het is een positie waarop je veel moet denken én doen. Team: FC Utrecht 019. Doelstelling: Met het team hadden we als eerste doel het bereiken van de kam pioenspoule. Dat is gelukt In die poule willen we in de top vier eindigen. Ook wil len we de beker winnen. We staan nu in de kwartfinale, dus we liggen op schema Zelf wil ik alles spelen en na de winterstop vaker met Jong FC Utrecht trainen en in beeld blijven bij Oranje Onder 18. Jeugdintemational: Het is bijzonder om voor vertegenwoor digende elftallen te spelen. Het is elke keer weer een supertoffe ervaring om met Oranje op pad te zijn. Zodra op het Instagram-account van de club komt te staan dat ik ben geselecteerd, stromen de appjes van vrienden bin nen. Die vinden het ook heel leuk voor me. Ze zijn ook al komen kijken bij één van de jeugdinterlands die ik speelde. Heel gaaf. Dag ruilen met...: Het mag echt iedereen zijn? Nou, dan Lionel Messi. Ik ben zó'n fan van hem. Ik geniet ervan als ik hem zie spelen. Eten/drinken: Als mijn vader kookt, eten we Grieks. Dat is vijf a zes dagen in de week. Daar heb ik maar mazzel mee, want mijn vader kan supergoed koken. Zeker een soort Griekse lasagne vind ik heerlijk! Voorspelling FC Utrecht - Ajax: Ik voorzie een leuke pot met veel strijd en beleving. Als ik een uitslag moet noemen, dan 2-1. Ik zie alle wedstrijden van het eerste elftal. Als middenvelder kijk ik natuurlijk goed naar Yassin Ayoub en Bart Ramselaar. Zij doen het erg goed. Tegen Ajax spelen is altijd bijzonder, ook als je in de jeugd voetbalt Je bent extra scherp, als je tegen teams als AZ, Ajax en PSV speelt. 13 DECEMBER 2015 SEIZOEN 2015/2016

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 20