De bezetting van die eerste plaats is aanstaande zondag over een week aan de orde wanneer de grootmachten van ons voetbal elkaar weer eens rechtstreeks treffen in De Kuip. Wat de Klassieker van vanavond aangaat, die heeft de vierde ronde van de KNVB-beker als inzet. Het is eigenlijk jammer, dat Feyenoord en Ajax nu al tegen over elkaar staan. Feyenoord - Ajax is het waard de affiche voor een bekerfinale te zijn en niet zo maar een wedstrijd in de derde ronde van de strijd om de KNVB-beker. „Ik had alleen de opdracht een thuiswedstrijd te loten", lachte Roy Makaay nadat hij de twee bekendste clubs van Ne derland op de avond van de bekeroverwinning op PEC Zwolle aan elkaar koppelde. Zo werd de 2000ste wedstrijd van Feyenoord in de Eredivisie de opmaat naar een nieuwe poging om Ajax eindelijk weer eens voor de beker te verslaan. De laatste keer dateert van meer dan tien jaar terug. Het wordt een duel waarvan de uitslag opnieuw onvoorspelbaar is. Een verschil zou kunnen zijn, dat het winnen van wedstrijden Ajax makkelijker af gaat dan Feyenoord. Wat de competitie betreft zou dat Feyenoord op den langen duurfataal kunnen zijn. Houdt een 35-jarige Dirk Kuyt het een heel seizoen vol om roofbouw op zijn lichaam te plegen, zoals hij nu doet! En doet Van Bronkhorst er verstandig aan om te luisteren naar Willem van Hanegem, die de trainer in zijn column adviseert Kuyt tegen zichzelf in bescherming te nemen en hem af en toe eens te wisselen I Maar daartoe moet de stand van de wedstrijd zich dan wel In Arnhem maakte Ajax een einde aan het verhaal, dat het dit seizoen niet in staat zou cruciale wed strijden te winnen. De eerste helft leek het daar nog niet op, maar in het tweede bedrijf werd een achterstand omgezet in 1-3-winst. Davy Klaassen liep in een duel met Guram Kashia een lichte hersenschudding op. Bij Feyenoord is het de vraag of Rick Karsdorp zo ver is dat hij zijn rentree met een gerust hart kan maken. Feyenoord staat op het standpunt, dat de KNVB-beker de kortste weg naar Eu ropa kan zijn. Het feit, dat Van Bronckhorst gisteren besloten liet trainen geeft aan, dat het Feyenoord bittere ernst is die weg ook in te slaan. Bij Ajax, dat de gewoonte heeft de tweede keeper op te stel len in bekerwedstrijden, wordt eveneens zo geredeneerd. Diederik Boer vervangt Cillessen, maar verder verschijnt Ajax straks op volle oorlogssterkte. Scheidsrechter is Pol van Boekei. Helaas is de maatregel om tijdens de Klassieker supporters van de bezoekende partij geen toegang te verlenen nog steeds van kracht. Wees spor tief en gedraag U, zodat de instanties geen nieuwe aanleiding zullen kunnen aanboren om deze zotte sanctie opnieuw te verlengen. Een fijne avond! ACTUEEL 5 Vandaag 9 Visitekaartje van Ajax 11 Gastvrij 15 Ajax in cijfers 16 Wedstrijden tegen Ajax 17 Bekerwedstrijden tegen Ajax 19 De historische wedstrijd 22 Close up 27 Topscorers Speelminuten 32 Poster 34 Selecties 52 Tegenstander van morgen 57 Fri2 - man of the match 58 Topscorers 60 Statistieken 64 Wedstrijdprogramma Feyenoord RUBRIEKEN 21 Geknipt voor U 31 FR-Fans Superfan 41 Gouwe Knarruh 45 FR-Fans, Groeten Uit 47 Door het oog van FR12 COLUMS 36 Servaas l'ami 38 Bert's babbels 51 Meester spreekt 54 Vakkie U 7 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 9