Finalewaardig Géén hattrick scoorde zondag Dirk Kuyt tegen AZ, wel drie doelpunten! Er kwam een beetje mazzel bij kijken ook. Anders had Bart Nieuwkoop de tweede, erg belangrijke, treffer van Feyenoord op zijn naam gekregen. 28 oktober 2015 Nummer 9 Redactie en administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Chroomstraat 33, 2544 EX Den Haag Telefoon: 070 385 94 00 E-mail: stadionsportnieuws@euronet.nl Advertentie exploitatie Nian Uitgevers B.V. Burg. Reyndersstraat 23-25 9451 BC Rolde Telefoon: 050 - 402 95 20 fax: 050 - 409 Go 08 E-mail: info@nian.nl Advertentietarief op aanvraag Maar misschien ook wel niet, misschien had keeper Coutinho die bal dan wel tegengehou den. „Nieuwkoop schoot de bal keihard tegen mijn linkerbeen en toen ik me omdraaide, lag hij erin," aldus een dolblije Kuyt na afloop. Blij - Dirk Kuyt kijkt altijd blij. Het wordt ook almaar indrukwekkender wat zo'n blije Kuyt allemaal bovenhaalt. Collega-spelers, Legioen, schrijvende en visuele pers, wie liet zich de afgelopen tijd niet meeslepen door het positivisme van de kilometervreter uit Katwijk! Er werd aanvankelijk lacherig gedaan over Dirk Kuyt na zijn teugkeer. In praatprogramma's varieerden de toevoegingen van ideale schoonzoon tot blikken dominee. Zeker nadat het erop leek, dat hij nog slechts in staat was om uit penalty's te scoren, werd er genadeloos geoordeeld dat zijn houdbaarheidsdatum ver is overschreden. Maar Kuyt knokte zich naar herziening. Hij sappelde, sleurde, motiveerde en overtuigde. De praatpramma's draaiden bij. „Met Kuyt erbij was Nederland wel in Frankrijk terecht gekomen", klonk het per ingezonden brief. Sinds Feyenoord - AZ heeft Feyenoord sedert jaren ook weer eens een voetballer als nummer één op de topscorerslijst. Feyenoord - AZ, afgelopen zondagmiddag op het onchristelijke tijdstip kwart voor vijf. Uitslag 3-1. En iedereen die het doodgewoon vond. Zo gewoon was Feyenoord - AZ 3-1 echter niet. Het eerste kwartier buiten beschouwing gelaten, zo geweldig speelde Feyen oord evenmin. Lange perioden, zeker in de tweede helft, speelden de Noord-Hollanders beter voetbal dan Feyenoord. Met een Kenneth Vermeer in supervorm (als hij tegen Tsjechië de nationale doelman was geweest, was sowieso die bal in de korte hoek er niet ingegaan) voorkwam Feyenoord dat de opponent verder reikte dan één tegendoelpunt. Op periodetjes tegen PEC Zwolle (voor de beker) en Heerenveen na, speelt Feyenoord al het hele seizoen zodanig, dat het van weinig realiteitszin getuigt de ploeg nu al lastig te vallen met kampioensverzinsels. Giovanni van Bronkhorst puzzelde veel af, voordat hij met Simon Gustafson aan boord de ideale opstelling had gevonden. Niettemin bleven zijn elftallen meestal op de been. Ook al omdat ze, flirtend met het geluk, dikwijls over goede loten bleken te beschikken. Een opvallend aantal scheidsrechterlijke beslissingen pakte goed uit. Dat mocht ook wel eens, maar als het niet zo zou zijn geweest had Feyenoord nu niet op een met Ajax ge deelde eerste plaats gestaan. 5 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 7