een speler als Vejinovic dat nog niet één dag kan opbren gen. Maar laat hem dan tenminste oefenen op corners en vrije trappen; dat is toch niet te veel gevraagd? Ik wil ook wel iets positiefs kwijt. En dat is dat Martin van Geel goed werk verricht voor onze club. Ik ben het iang niet altijd eens met zijn transferbeleid, maar het valt niet te ontkennen dat hij onze club een paar flinke stappen vooruit heeft geholpen. Toen hij bij ons binnen kwam, in de zomer van 2011, moest hij Leroy Fer en Ge- orginio Wijnaldum verkopen aan Twente en PSV. Beide spelers waren voor ons op dat moment helaas niet te houden. Van Geei onderhandelde de zaak scherp uit, dat was meteen al boven verwachting. En als je dan kijkt waar we nu staan, kan je toch moei lijk beweren dat Van Geel het slecht heeft gedaan. Vier jaar later staan we er een heel stuk beter voor dan toen. We hebben tientallen miljoenen verdiend op de trans fermarkt, en daardoor zijn we financieel weer gezond. Bovendien lijken we dit seizoen echt te kunnen gaan meedoen om de bovenste plaats. Dat hadden we vier jaar geleden niet kunnen denken. Ik vind dat Van Geel daarvoor best wat krediet verdient. Al wil dit dus niét zeggen dat ik zijn transferbeleid altijd even goed vind. Integendeel. Mijn belangrijkste bezwaar is dat hij veei te veel spelers met een Amsterdamse achtergrond naar onze ciub haalt. Hij houdt totaal geen rekening met de cultuur van onze club. Verder maakte Van Geel onlangs nog een heel andere grote fout. De van een blessure herstellende, club- loze Ron Vlaar vroeg of hij bij onze club mocht komen meetrainen om zijn conditie verder op te bouwen. En Van Geel zei nee. Onvoorstelbaar. Bij Vlaars afscheid had Van Geel nog met veel bombarie geroepen dat de deur van De Kuip voor Ron Beton altijd open zou staan. Maar dit blijken dus holle woorden te zijn geweest. Loze kre ten, zoals we die zo vaak horen bij onze club. De weige ring van Van Geei was een regelrechte schoffering voor de modelprof Ron Viaar. En een gemiste kans voor Feyen- oord. jonge spelers hadden veel van Vlaar kunnen leren, bijvoorbeeld - daar heb je 'm weer - op het gebied van mentaliteit en doorzettingsvermogen. Maar goed, nu we het zo lekker doen op de transfer markt: gaan we alsjeblieft serieus werk maken van het uitkopen van de zogenaamde Vrienden van Feyenoord? Deze parasieten kosten de club handenvol geld. Ze heb ben gratis businessseats, die we dus niet aan anderen kunnen verkopen, en krijgen elk jaar minimaal 4 procent dividend over de nettowinst uitgekeerd. Ik kan me herinneren dat aan de Noordzijde, in Vak S, ooit een spandoek met daarop een afbeelding van Pim Blokland is ontrold. Op die manier werd Blokland be dankt, omdat hij onze club had behoed voor een faillis sement. Achteraf bezien is het onvoorstelbaar dat deze man toen zo werd geëerd. Want inmiddels weten we dat het voor Blokland c.s. in de eerste plaats een zakelijke deal was waar zij het maximale uit hebben gesleept, terwijl onze club met de rug tegen de muur stond. Met vriendschap had het helemaal niets te maken. Verder lijkt het er sterk op dat de 'Vrienden' zich achter de schermen met van alles en nog wat bemoeien, zelfs met het aankoop- en verkoopbeleid. Met zulke vrienden heb je geen vijanden nodig. Als we ook aan de bestuurs tafel weer baas in eigen huis willen worden, moeten we die mannen heel snel uitkopen. Weg ermee. Opgeruimd staat netjes. BOUDEWIjN WARBROEK 55 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 57