Vakkie-U Weer baas in eigen huis! In deze rubriek geeft Boudewijn Warbroek maandelijks zijn mening over de gebeurtenissen bij onze club. Boudewijn is seizoenkaarthouder op Vakkie-U en schreef samen met Peter Blokdijk de succesvolle supportersboeken 'Leven met Feyenoord' en 'Legioen!' Voor reacties: levenmetfeyenoord@hotmail.com Onze spelersgroep lijkt op weg om van De Kuip weer een onneembare vesting te maken, je moet bij onze club nooit te vroeg juichen, en er valt zeker nog heel veel te verbeteren, maar de resultaten in thuiswedstrijden zijn voorlopig prima. Vooral de dubbele overwinning tegen Zwolle was lekker, en smaakt naar meer. Zouden we vandaag dan eindelijk weer een keer....? De komende wedstrijden zal moeten blijken hoe we er echt voor staan. Vanavond komt de aartsvijand op be zoek, en over anderhalve week weer. We zullen die gas ten warm onthalen. Alleen al van vorig seizoen hebben we nog vijf punten van ze tegoed. Dus ik zou zeggen: laten we gaan voor twee klinkende overwinningen. Dat zou de hele club een enorme boost geven. Precies zo'n boost hebben we eigenlijk nodig nu we dit seizoen niet Europees spelen. En daarna kunnen we dan echt zeggen dat we weer de baas zijn in ons eigen huis. Onder Ronald Koeman is dat een behoorlijke tijd het geval geweest, maar onder Fled Lutten is die reputatie razendsnel weer afgebroken. Hoewel het spel nog erg wisselvallig blijft, zit er wel een opgaande lijn in. Langzaam maar gestaag omhoog, zul len we maar zeggen. De eerste helft tegen Heerenveen was het hoogtepunt tot nu toe. De tegenstander was na tuurlijk niet best, maar de manier waarop we het steeds uitspeelden was in één woord fantastisch. Ook hebben we allemaal kunnen zien hoe we ons in Doetinchem na een kansloze eerste helft terugknokten in de wedstrijd met een veel betere tweede helft. Dat was positief. Al is de vraag die dan resteert natuurlijk wel waarom we niet gewoon 90 minuten scherp kunnen zijn. Twee ongelooflijke dieptepunten zag ik daar trouwens in Doetinchem. Om te beginnen het geschutter van Van der Heijden, voorafgaand aan het doelpunt van de thuisclub. Die Van der Heijden is één grote onzekere en kwetsbare factor, en dat nota bene in het hart van onze defensie. Deze man gaat ons dit seizoen punten kosten, want het was niet voor het eerst dat hij zo liep te klungelen. Ik zou zeggen: zet 'm op de tribune, en probeer 'm in de winterstop direct weer te lozen. Dan kunnen Van Beek en Kongolo samen centraal achterin spelen, dat geeft veel meer rust en zekerheid. Tweede dieptepunt vond ik het optreden van Vejinovic. Hij mocht twee keer aanleggen voor een vrije trap bui ten de zestien. Twee keer belandde de bal midden in de muur. En een van zijn corners belandde rechtstreeks in het zijnet. Ik herhaal: een van zijn corners belandde rechtstreeks in het zijnet. De man laat soms zien dat hij beschikt over een goede traptechniek. Toen ik hem de eerste keer een hele wedstrijd zag spelen - ik denk dat het tegen Southampton is geweest - was ik daarvan onder de indruk. Maar inmiddels zie ik de ene slechte corner na de andere. Tegen Roda nam hij een hele se rie hoekschoppen, maar de ballen konden allemaal met weinig moeite door de keeper uit de lucht worden ge plukt, omdat ze telkens op de voor de doelman juiste hoogte in het vijfmetergebied terechtkwamen. Makkie. Piece of cake. En met een vrije trap is Vejinovic voor ons letterlijk nog nooit gevaarlijk geweest. Dan denk ik toch automatisch aan Pierre van Hooijdonk. Hij had al een fantastische vrije trap. Maar hij oefende er nog elke dag op, uit pure gedrevenheid. Constant was hij op zoek naar verdere verfijning, naar verdere verbetering van zijn fenomenale traptechniek. Dat is de juiste instel ling. Het bracht Feyenoord in 2002 de UEFA-Cup, en Pi-Air het absolute hoogtepunt in zijn prachtige loopbaan. De mentaliteit van Pierre van Hooijdonk - ik weet zeker dat 54 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 56