De kaarten van Makkelie Sterk begin doelpunten van Clasie en Petlè, maar toen we er eens goed voor gingen zitten om van de genadeklap te genie ten, scoorde plotseling Alberg. Het is wel voetbal, hè? De tweede ontmoeting op het Haagse kunstgras liep beter af, maar vraag niet hoe. Het was de beruchte wed strijd in het openingsweekend van het vorige seizoen, toen Makkelie het recordaantal van veertien gele kaar ten uitdeelde. Van de acht prenten voor de thuisclub waren er twee voor Mitchell Schet, die al na 39 minu ten weggestuurd werd. Wat Feyenoord bij de numerieke meerderheid presteerde deed pijn aan de ogen. ADO voetbalde gewoon beter. Maar is het voetbal, dat kan vreselijk onrechtvaardig zijn. Mitchell te Vrede kopte vlak voor tijd raak uit een vrije schop van Ruud Vormer. Twee aanvallers uit die wedstrijd spelen zondag bij de tegenstander: Michiel Kramer en Ruben Schaken. Van de veertien spelers die Fred Rutten die middag het veld instuurde, zijn er trouwens negen vertrokken en zitten er waarschijnlijk drie op de bank of op de tribune. Alleen Sven van Beek en Terence Kongolo behielden hun plaats. Bij ADO is het verschil veel minder extreem. Negen van de dertien spelers maken nog altijd deel uit van de selectie. Dat kunstgras zou volgens een belofte van de heer Wang die de aandelen van ADO in zijn bezit kreeg, natuurlijk direct vervangen worden. Die belofte werd (nog?) niet ingelost - zoals veel waar de Haagse aan hang op rekende na de Chinese overname niet uitkwam. Was er niet de suggestie dat ADO maar meteen bij de eerste vijf van de eredivisie moest horen? Dat is wel iets anders dan de huidige positie op de ranglijst, waardoor we hierboven de ploeg als "laagvlieger" konden aandui den. Na het gelijke spel tegen Cambuur heeft het acht punten uit tien wedstrijden - geen gemiddelde waar mee je boven de nacompetitiestreep gaat uitkomen. Ook al staat ADO nu op doelsaldo op de veertiende plaats. Het seizoen begon zo goed, met vijf uit drie. Daaron der een uitoverwinning op Twente, behaald met haast sprankelend voetbal, en de 2-2 thuis tegen kampioen PSV, dat in de slotfase tegen de muur werd gedrukt en ten slotte een gelijkspel moest toestaan door het fantas tische doelpunt van keeper Hansen dat de wereld rond ging. Maar daarna werd vijf keer verloren en de twee gelijke spelen in het eigen stadion tegen Excelsior en nummer laatst De Graafschap waren ook tegenvallers. Opvallend was het tamme verweer in De Arena tegen een tegenstander die bij spelers en supporters van Den Haag altijd als de bekende rode lap op de stier werkt - maar nu even niet. Trainer Henk Fraser moet het doen zonder zijn voorhoe de van vorig jaar, want behalve Kramer verdwenen ook Mike van Duinen en de huurlingen Eduardo en |akoven- ko. Toch is op papier die nieuwe voorhoede nog zo gek niet. Spits Mike Havenaar heeft er al zeven inliggen en de buitenspelers, Schaken en Duplan, heel geschikt zijn om hem te bereiken. Beiden beschikken ook over snel heid en een individuele actie. Het heeft tot nu toe weinig opgeleverd, al was de puntgave voorzet van Duplan te gen Cambuur voor Havenaar niet te missen. Ruben Scha ken was onder Koeman opgebloeid, waardoor hij zijn tot dan weinig betekenende carrière geweldig opsierde en het zelfs tot zeven interlands bracht, maar raakte onder Rutten in het verdomhoekje toen bleek dat hij helemaal niets zag in het plan van de trainer om een rechtsback van hem te maken. Hij kwam in Den Haag terecht na een uitstapje naar Baku, waar hij weinig aardigheid aan beleefde, je wenst de 33-jarige flankaanvaller graag een mooi slot van zijn carrière toe. Maar daar hoeft wat ons betreft de wedstrijd van komende zondag geen bijdrage aan te leveren.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 55