Tegenstander van morgen Tussen twee keer Ajax "even" naar een laagvlieger uit Den Haag f jiUMi Jt nac Fir "SE" C V 1$ T 'if;i -' Over vier dagen ontmoeten we elkaar - mits voorzien van de vereiste dubcard of van anderszins verkregen toegangsbewijzen - in Den Haag, waar Feyenoord tus sen twee wedstrijden tegen Ajax een laagvlieger uit de eredivisie ontmoet. In mentaal opzicht misschien nog de moeilijkste van de drie potten. Plaats van hande ling: het zogenaamde Kyocera Stadion in een stuk Zuid- Holland dat het bestuurlijk machtige Den Haag simpel weg geannexeerd en gekoloniseerd heeft. Wel iets heel anders dan het stadion in het Zuiderpark - op loopaf stand van de Moerwijk, Schilderswijk, Morgenstond of hoe die Haagse wijken ook mogen heten - dat iets sympathiek ouderwets had al werd het op het laatst wel erg krakkemikkig. Sinds 2007 kunnen er 15.000 toe schouwers terecht in een stadion met het eigentijdse flitsende uiterlijk, nabij het Prins Clausplein. Tribunes met afgesloten hoeken. En kunstgras. Die plastic oppervlakte werd bliksemsnel geplaatst, toen het gras en de ondergrond bij voorbereidingen op een WK of EK hockey in de volgende zomer zo grondig verwoest waren dat in september (2013) de wedstrijd tegen Vitesse afgelast moest worden en ingehaald op een woensdagmiddag toen voornamelijk schoolkinde ren ADO met 2-1 zagen winnen. Die overwinning had de ploeg hard nodig, want in de voorgaande zeven wedstrij den had ADO maar vier punten verzameld en dat Vitesse verloor vond buiten Arnhem niemand erg. Maar in feite was het veld opnieuw onbespeelbaar, waarna versneld het kunstgras kwam dat in de planning stond voor na het hockeyevenement. Bij de volgende thuiswedstrijd klopten de Hagenaars het toen nog ambitieuze FC Twen te met 3-2. Vonden wij van Het Legioen ook niet erg. Minder geslaagd was het dat drie maanden later Fey enoord met dezelfde cijfers verslagen werd. Bij de rust leidde ADO zelfs met 2-0, waarna een offensief leidde tot 52 t STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 54