—saai' Meester spreekt Rien Meester I De beker is andere koek... m De sportverslaggeving is erg sterk in het regelmatig herhalen van bekende kreten: De strijd om de beker is de kortste weg naar Europees voetbal" is er één van. Natuurlijk is een pot in de strijd om de KNVB-beker te gen Helmond van een ander niveau dan een competitie wedstrijd tegen AZ Groningen. In sommige gevallen ga je in de bekerronde de strijd aan om de strijd, zonder in je achterhoofd dat je dichter bij Europees voetbal kan komen. Vanavond hebben we zo'n match. Los van het feit of het nu gaat om de beker of de reguliere competitie, de battle tegen 020 gaat niet over de vraag wie een ronde verder komt of wie in de Eredivisie drie punten pakt, één ding is belangrijk: WE WILLEN WINNEN! Of we een ronde verder komen en dan de bietenbrug opgaan tegen Achilles 28, maakt niet uit, als we de te rugreis over de A4 maar zo pijnlijk mogelijk maken. In de competitie gedeeld op kop, lastige tegenstanders als Vitas en AZ opzij geschoven, de voortekenen voor beide teams zijn goed. Laten we de recente Europese resultaten van onze tegenstanders even vergeten: in Arnhem zegevierend zijn is een goede prestatie! Ik wil me niet bezig houden met de problemen van an deren, maar wat ons Rood en Wit betreft hebben we weinig te klagen. Na de matige vertoning bij de Super boeren weten we langer dan vroeger de concentratie op te brengen om ook bij een voorsprong attent te spelen. Tegen de Alkmaarse Kaasboeren waren er nog aarzelin gen, na de 1 - 0 gaven we veel ruimte weg, daar zit nog winst. Het spel zelf, de tactiek, krijgt veel waardering, terecht! Met Dirk als bewaker van de teamspirit dat in goede handen. Elia dartelt weer op links en laat zien dat hij een vaste waarde voor Oranje is, het middenveld dicht gaten en geeft aanvallend voldoende krachten de verdediging is behoorlijk, met spectaculaire reflexen van Vermeer. Tel daar een sterke bank bij op, het gevoel dat we dit jaar nog beter gaan scoren dan de afgelopen seizoenen is binnen de club aanwezig. Waar het gaat eindigen, na vandaag weten we wat meer over de krachtsverhoudin gen bij de Nederlandse top, we gaan ervan uit dat de eerste ontmoeting met de FC Gloeilamp een uitzonde ring is op de regel. Indrukwekkend was de reactie van voetballend Neder land op het feit dat J.C. kanker heeft. Zonder uitzondering demonstreerden spelers en publiek hun betrokkenheid bij het fenomeen dat ons in de jaren 80 het kampioen schap bracht. Laten we hopen dat ook deze keer hij de kracht heeft te gaan voorde overwinning! En diep in zijn hart denk ik dat johan daar in Barcelona, geërgerd het rare gedoe rond 020, hoopt dat wij die blaaskaken van de betonnen disco in Diemen een ste vige les leren, een les die ze zeker een week of twee he lemaal in de war brengt! Per slot van rekening: een goed begin is het halve werk en een mooie overwinning vandaag is een prima voorbe reiding op de competitiewedstrijd! 51 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 53