Voorspoedig Nieuwe kansen bracht Feyenoord de bevestiging dat FC Twente op het punt stond hem in te lijven. Eenmaal daar hield het duo een zo hartstochtelijk pleidooi dat de begeerde voetballer het woord Twente niet meer kon horen en nog maar één wens voor ogen had: hoe kom ik zo snel mogelijk in De Kuip! Zijn gebed werd verhoord. Amper negentien jaar was Petursson toen hij - het nesthaar nog op de kin - introk bij een gezinnetje in Rotterdam-Zuid. Hetgeen voorkwam dat hij gedwongen een integratie cursus moest volgen, ledereen beleefde plezier aan Geo- laugur Petur Petursson, zijn werkgever Feyenoord niet in het minst. Behalve dat hij als linksbuiten in relatie tot beukspits jan Peters dienend was, scoorde hij er zelf ook op los. Het moeilijke onderdeel voor een voetbal ler zonder opleiding in Nederland, tactisch inzicht, had hij wondergauw onder de knie. Zoals veel noordelingen paste hij zich naadloos aan bij de Nederlandse cultuur. In eerste aanleg maakte de niet in het bezit van een rijbewijs zijnde Petur Peturssen het mee dat jan en al leman hem in bus 75, komend vanaf het Zuidplein, op zijn verrichtingen aansprak. Hij zat er niet mee, zei dat hij er goed Nederlands door leerde spreken. Ook als eigenaar van een van Aad Mansveld gekochte tweede handsauto zou hij dan ook twee keer per dag gebruik blijven maken van het openbaar vervoer van de RET. Zijn voetbalcarrière verliep even voorspoedig. Zijn eerste of ficiële wedstrijd vondplaats tegen Ajax. De wedstrijd ein digde zoals hij begon. De periode dat het ijskonijn niet aan doelpunten toekwam, duurde niet lang. Het seizoen 1979 -1980 bracht Petursson zelfs hoog in het nationale topscorerklassement. Hij maakte 12 doelpunten in 9 achtereenvolgende duels. Met 23 keer bingo vestigde hij zijn reputatie. tingen met slechts vijf doelpunten niet waarmaakte, voetbalde hij twee jaar voor FC Antwerp. Vervolgens keerde hij voor een jaar terug naar Feyenoord, maar hij was niet meer de oude. De scherpte was er bij hem af en hij bleek blessuregevoelig. Hercules Alicante bood hem nieuwe kansen. Net als IK Akranes en opnieuw Hercules Alicante. Als 32-jarige hield hij er in 1991 als speler van KR Reykjavik definitief mee op. De 41-voudige Ijslandse international Petur Petursson schopte het bij Feyenoord tot 60 doelpunten in 106 officiële wedstrijden. Petursson (56) is momenteel beroepsfotograaf en was een tijd assistent-bondscoach van IJsland. Wim jansen is de enige die hij nog heel af en toe telefonisch spreekt. Een enkele keer tipt hij Feyenoord als er eens een l|s- lands talent opduikt. Als assistent-trainer en jeugdtrai ner heeft hij een bijbaan bij KR Reykjavik. Na drie jaar Feyenoord besloot de IJslander het in Rotter dam voor gezien te houden en vertrok naar Anderlecht. Het werd niet de beste periode in zijn carrière. Na afloop van het seizoen 1981 -'82, waarin hij de hoge verwach- 43 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 45