Mentaliteit Tactisch inzicht eopn te maken aan commercie. Feyenoords manager Peter Stephan, die er voor pleitte de finale in een thuis- en een uitwedstrijd te laten verspelen, ving echter bot van wege het overladen speelschema van toenmalig lands kampioen Ajax. En nog een keer toen: bij Feyenoord zat Vaclav jezek op de trainersbank en zijn collega aan de overkant heette Leo Beenhakker(l). Scheidsrechter was de Voorburger Charles Corver, die de volgende elf Feyen- oorders weg floot: Hiele; Wijnstekers, Van de Korput, Nielsen, Brard; Notten, Stafleu, Van Deinsen; Peters, Petursson en de huidige materiaalman Carlo de Leeuw. Opstelling Ajax: Schrijvers; Wijnberg, Krol, |anssen Boeve; Schoenaker, Arnesen, Lerby; Bonsink, Ling, Taha- mata. Openingstreffer Arnesen o-l. Het werd geen 0-2. Dit aangezien Karei Bonsink de penalty miste die Ajax tien minuten tater kreeg nadat Nielsen de alleen voor Hiele gekomen Ling vloerde. Hiele keerde de inzet met zijn been. Een x-i-ruststand door Petur Peturssen uit een wel benutte penalty. Slot van het lied: Carlo de Leeuw, die bij de tweede paal een voorzet van Nielsen afrondde 2-1. En 3-1 door opnieuw Peturs Petursson na een assist van jan Peters. Petur Peturssen - werd in later jaren Ed de Goey ijskonijn genoemd bij Feyenoord, matchwinner Petursson was zelf een ijskonijn. Zijn kille trefzekerheid droeg er toe bij dat hij tot de eerste Ijslandse voetballer uitgroeide die het echt wist te maken in Nederland. Ijslandse voetbal lers gingen in die tijd door voor goedwillende amateurs. Dat is nu wel even anders. Ijslandse voetballers spelen in heel Europa in de hoogste profdivisies. Dat IJsland wel en Nederland niet vertegenwoordigd is in Frankrijk volgend jaar, vormt het bewijs dat er wel het nodige is veranderd op dat punt. Petursson noemde laatst de mo menteel overal aanwezige indoorhallen en verwarmd kunstgras als belangrijke reden dat zijn land zo ver kwam. Maar de mentaliteit van de IJslander heeft na tuurlijk ook meegespeeld. Om Petursson zo ver te krijgen dat hij voor Feyenoord koos haastten destijds Stephan en Jezek zich naar Keu len, waar FC Köln die avond in het kader van de UEFA Cup tegen IA Akranes aantrad. In de Ijslandse forma tie maakte een piepjonge Petursson furore en een tip 42 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 44