Gouwe Knarruh i Loten 3-1 |e hoeft er niet per se voor doorgeleerd te hebben om te kunnen vaststellen, welke club het vaakst het lang ste eind in handen had bij de Klassiekers van de afge lopen decennia. Het is niet anders - ook als Feyenoord beter was, gebeurde er altijd wel iets, dat de club van de verdiende overwinning afhield. Vorig seizoen nog, één momentje van onoplettendheid van Kenneth Vermeer bij een vrije trap van Van Rhijn, die verder nooit scoort-dag janFeyenoord speelde ook het beste voetbal tijdens de return. Toen stak een gebrek aan schotkracht weer een spaak in het wiel. Het ging zo ver, dat de praktisch op de doellijn liggende Kazim- Richards keeper Cillessen ongewild de helpende hand toestak. Wat overwinningen betreft deed Ajax het de af gelopen jaren gewoon beter dan Feyenoord. Vandaar dat de momenten, dat we wel eindigden als bovenliggende partij, dienen te worden gekoesterd. Omdat het vandaag een bekerduel is (en ook een beetje omdat Ijsland met zijn 300.000 mensjes wel volgend jaar op het Europees toneel aantreedt) kwamen uit we op 17 mei 1980. Inder daad, toen palmde Feyenoord de KNVB-beker binnen ten koste van Ajax. Het werd die zaterdag(toen de 92ste Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op kalender stond, een legendarische dag voor Rotterdam-Zuid. Er ging ook veel vooraf aan de allereerste keer dat de beide grootmachten elkaar voor het eerst in hun bestaan de KNVB-beker betwistten als finalist. Het eindspel van 17 mei 1980 viel samen te vat ten in drie fasen. A) was er de in Zeist verrichte loting of de wedstrijd in Amsterdam dan wel in Rotterdam zou plaatsvinden. Feyenoord lootte gunstig. B) besliste op de dag van de wedstrijd het lot welke club mocht aan treden in het thuistenue. Beide clubs eisten dat recht op. De Amsterdammers speelden de verontwaardigde majesteit en lieten weten geen ander shirt bij zich te hebben. Het lot voorkwam, dat er hals over de kop een koerierdienst moest worden gebeld. In de eigen Kuip speelde Feyenoord uiteindelijk in geel shirt en blauwe broek. En C) de wedstrijd zelf, die zoals gezegd door Fey enoord met 3-1 werd gewonnen. Nu we in andere tijden zijn aangeland, toen werd ook al driftig gepoogd het sportieve aspect ondergeschikt 41 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 43