Het grote examen In gedachten ben ik de laatste tijd al vaak teruggegaan naar 1984. Ook toen stond De Klassieker binnen 11 dagen twee keer op het programma in De Kuip. Ik was er beide keren bij als 16-jarig ventje op Vak S. En wat was het mooi. Fey- enoord won twee keer. Eerst op woensdag 15 februari voor de beker. Al na drie minuten schoot Peter Houtman ons op voorsprong na goed voorbereidend werk van Ruud Gullit. En na de gelijkmaker van Marco van Basten werd het in de verlenging 2-1, weer door Houtman, deze keer uit een straf schop. De competitiewedstrijd werd 11 dagen later zelfs met 4-1 gewonnen. Wat voor uitzinnige taferelen zorgde in een beide keren uitverkochte Kuip. Feyenoord won dat seizoen de dubbel... Het zou wat zijn als dat scenario dit seizoen weer gevolgd kan worden. Ook nu zal dan echter veel afhangen van de resultaten van de komende twee Klassiekers. Waarbij dan natuurlijk niet vergeten moet worden om "tussendoor" even van A.D.O. te winnen. Wat dat betreft zijn de komende weken wel een examen. Een paar overwinningen achter elkaar en we gaan echt op twee fronten meedoen om de prijzen. Daar bij maak ik dan overigens wel de aantekening dat het winnen van de beker bij mij geen prioriteit heeft. Ik heb het op deze plaats al eerder gemeld, sinds 2010 is de beker dankzij onze nationale voetbalbond geen serieuze prijs meer. Maar van avond moeten we natuurlijk wel gewoon winnen. En ik denk ook dat dat gaat gebeuren. Het zit Feyenoord tot nu toe niet tegen dit seizoen. Voor de derde keer slaagde onze huisjurist Joris van Benthem erin een speler vrijgesproken te krijgen. Een lesje voor de aan klager: als je dan toch van een mug een olifant wilt maken, zorg dat wel voor een kloppende aanklacht. De wens om na twee mislukte pogingen dan eindelijk een Feyenoordspeler fors te kunnen straffen woog kennelijk zwaarder dan een juist geformuleerde aanklacht. Voor slaan krijg je uiteraard meer wedstrijden dan voor een duwtje dus het was een po ging waard. Maar nu heeft de KNVB niks. Gegokt en verloren zullen we maar zeggen. Vrijspraak voor Kramer dus en dat betekent vanavond geen Kazim in de basis. En dat is heel fijn. Het enige nadeel van deze uitspraak is dat de bond nu nog harder zal gaan proberen een Feyenoorder te straffen. Dus beroepszaak vier is niet ver weg. En de bond heeft het nu drie keer fout gedaan, ze zullen hier vast wel van leren en

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 40