praatprogramma's opendeuren te komen intrap pen zap ik weg. Of het nu gaat over het binnen de lijntjes blijven tijdens het kleuren dat we de kinderen inpeperen, dan wel de driftbuien van Badr Hari - de man weet alles, althans dat denkt hij. Ik noem Peter R. de Vries, maar het had net goed Frits Barend kunnen zijn, die heeft ook over al verstand van. Iets anders. Zeist laat tegenwoordig een vrouwe lijke aanklager los op onze voetballers, las ik er gens. Nu heb ik heb niets tegen vrouwen en sta ik mijn hele leven principieel op het standpunt, dat degene met de beste kwalitatieve eigenschappen de aangewezen persoon is het boeltje te leiden. Vrouw of man, het maakt in mijn beleving niets uit. Soms heeft een man meer in huis, een andere keer is het een vrouw, makkelijk zat. Smit - Kroes, mijn partij is het niet waaruit ze voortkomt, maar ze weet wel waarmee ze bezig is! Aan een vrouwelijke voetbalaanklager heb ik ech ter mijn twijfels. De blindgier van de bloedlinke spits, die al twee keer een rotschop kreeg zonder dat het de scheids opviel, is dat een situatie die door een vrouw kan worden beoordeeld? Ik denk het niet. Het mens heeft nog nooit een bal van dichtbij gezien. En hoeveel voetballende vrouwen we tegenwoordig ook hebben, aan het niveau valt niet echt af te lezen dat vrouwen rijkelijk veel voetbal-gogme met zich meedragen. Nee, ze mogen veel van mij, maar de voetbalaan klager uithangen moeten ze niet doen. OK, van die gasten die er nu zitten begrijpen de meesten er eveneens weinig van. ja natuurlijk haalt een zich verongelijkt voelende spits op een gegeven moment zijn gram, da's logisch. Met dédain wordt daar dan door de buitenwacht naar geke ken en over geoordeeld. Geen trainer die intussen nalaat de media te la ten weten, dat hij zijn speler zojuist inpeperde dat het de laatste keer geweest moet zijn, dat hij ergens bij betrokken was. Wat ik me bij het lezen van zo'n bericht altijd wel afvraag, is ofzo'n man de desbetreffende speler echt over het akkevietje heeft onderhouden of alleen maar zegt dat hij het gedaan heeft. Misschien heeft Giovanni van Bronckhorst de spelers Michiel Kramer en Eljero Elia wel hele maal niet gezegd, dat ze zich voortaan moeten beheersen. Misschien ook wel, maar hoe deed hij dat dan7 Schudde hij voordat hij de deur uit liep nog even vermanend zijn hoofd en zwaaide hij het vingertje naar ze? Of riep hij ze streng bij zich en gromde ze toe, dat het nu potverjandorie een keer afgelopen moet zijn. De eerste de beste... nou ja: enzovoort, je weet het wel. Ach, je weet het niet. je weet zoiets nooit. De ko ning lijkt me trouwens ook niet de meest aange wezen persoon om ze in China even te vertellen, dat het nergens op lijkt hoe ze daar omgaan met de mensenrechten. Nou ja, niet de aangewezen persoon - dat dan weer wel. Laat me het anders formuleren. Houd het op: niet iemand met ge noeg haar op zijn tanden om zoiets te doen. Of dat dan misschien ook weer wel, maar net als de koning op het punt staat om te gaan spreken wordt hem nog haastig door een lakei in het oor gefluisterd dat hij dat nou wel kan doen, maar dat het ten wel koste zal gaan van onze net weer opkrabbelende kwakkeleconomie. Benieuwd wat ze verzinnen om de suggestie te wekken, dat we het die Chinezen toch maar even mooi aan het verstand hebben gepeuterd daar. Benieuwd of Feyenoord vanavond wel in staat is om van Ajax te winnen. Of is dat het verhaal van de appels en de peren? 37 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 39