Ethische grenzen Me uit het hart gegrepen. „Wereldroem vervaagt alle ethische grenzen in de nieuwsgaring", aldus Jean Paul Geelen in De Volkskrant. De tv-recensent kwam hiertoe naar aanleiding van de wijze waarop een week geleden is gereageerd op een door een Spaanse radiozender verspreid bericht, dat johan Cruijff ernstig ziek is. Cruijff en zijn familie hadden zelf liever gewacht om ermee naar buiten te komen. Ze ontkwamen er op die manier ook niet aan vroegtijdig met de bevesti ging te komen dat het niet om een gerucht ging maar om een vaststaand feit. In De Wereld Draait Door had Tom Egbers toen al op het hem eigen toontje laten weten, dat iedereen geschokt is, uiteraard, wie niet! Al twitterend greep de helft van onze BN'ers de si tuatie al aan om het te doen voorkomen altijd een warme relatie met de maestro te hebben gehad. Dat sommigen de indruk wekten, dat de patiënt al overleden zou zijn en hoe pijnlijk dat voor de direct betrokkenen moet zijn, ontging ze klaarblijkelijk. Te nenkrommend was de heer Gordon, die in RTL Boule vard zei: „Helaas weet ik wat het traject inhoudt van longkanker: mijn beide ouders zijn eraan overleden" Een eenvoudig en welgemeend beterschap, johan!, was meer op zijn plaats geweest, maar ja. Met het idee om de veertiende minuut van alle wedstrijden spontaan applaudisserend door te brengen friste de KNVB het humeur weer enigszins op. De oprechte uit voering was het afgelopen weekend indrukwekkend. Voordat het Cruijff-bericht afkwam was ik deze co lumn trouwens net begonnen. Da's logisch! Dus ga ik maar verder met: Wouter Bos - je weet wel -, die als columnist een lans breekt voor het eindsignaal van de Hollandse voetbalschooLHet moet niet veel gek ker worden! De teloorgang van ons voetbal, iedereen bemoeit zich er tegenaan. Het is zo'n beetje hetzelf de als dat jan Boskamp het vluchtelingenprobleem in een handomdraai oplost. Het zal ook wel weer als aartsconservatiefzijn worden uitgelegd, maar bij Pe ter R de Vries die door de NOS betaald krijgt om in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 38