wenste hij niet in te gaan op de vraag waarom hij uitein delijk niet in Friese dienst trad. Hans Vonk, oud-keeper en manager wedstrijdzaken liet weten, dat Heerenveen inderdaad pogingen ondernam Feyenoord voor te zijn. Als geen andere club beschikt Hee renveen over scouts die het jeugdvoetbal in Zweden vol ledig in kaart hebben, jaar in jaar uit verrast de club met nieuwe Zweedse aankopen. Simon Thern en Sam Larsson zijn de laatste aanwinsten die overkwamen vanuit het noorden. Over waarom de koop niet doorging zei Vonk: „ja, natuur lijk kwam Gustafsons naam voor in ons systeem. Maar het is ook niet zo, dat we in staat zijn elke goede Zweedse voetballer te kunnen aantrekken. Als ik helemaal eerlijk ben, zeg ik dat we er het geld niet voor hadden om hem te contracteren. Als goede linksbenige voetballer hadden we bovendien Joey van den Berg al in huis." Op die manier werd het de Feyenoorder Gustafson die met zijn overzicht en zijn subtiele passeerbeweging de wed strijd besliste en niet de Fries Gustafson. Drie jaar lang had Feyenoord hem in het vizier. Met de wijze waarop de club hem binnenhaalde werd een prestatie geleverd, dat mag best weieens worden gezegd. Martin van Geel en jan Mastenbroek legden een geza menlijk familiebezoek aan de Gustafsonnetjes af. Al sinds Harry Bild als eerste Zweed door Feyenoord werd bin nengehaald geldt Mastenbroek als dé Zwedenkenner bij uitstek. Zelf waren Gustafson en zijn vriendin al eens in Rotterdam, zonder dat iemand er de lucht van kreeg. Clubcoryfee Ove Kindvall prijst zijn oude club om zijn slag vaardigheid. „Feyenoord is in Zweden veel populairder dan Ajax", vertelde hij De Telegraaf die hem belde. „Een talent zal hier eerder kiezen voor Rotterdam dan voor Am sterdam. En er is momenteel veel talent. Niet voor niets werd ons elftal van onder 23 jaar Europees kampioen." Een prater lijkt Simon Gustafson nooit te zullen worden. Vanwege de driftbuien die hij ooit had, liep hij bij een psy choloog. Nu is hij spaarzaam met zijn woorden. „Ik geniet ervan", zei hij op de dag na Heerenveen - Feyenoord. We speelden goed. Ik ook ja". En daar wenste hij het verder bij te laten. De enthousiaste verhalen die John Guidetti hem over Feyenoord vertelde hebben eveneens bijgdragen. Thern en Larsson, Gustafsons landgenoten bij Heerenveen: „Hij gaat hier iedereen versteld doen staan". Een twee jaar jonger broertje Elias loopt deze week stage in Rotterdam. Na Bonaventure Kalou belandde ook Salo mon Kalou op zo'n manier in De Kuip. Zal de geschiedenis zich herhalen? 23 I STADION SPORT NIEUWS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 25