TEGENSTANDER VAN VANDAAG: AJAX Tip P i itvr vKralLngetd „Vijf is mijn geluksgetal", zei Frank de Boer tijdens de open dag van Ajax. Waarmee de hoofdtrainer wilde aangeven dat hij dit seizoen zijn vijfde landstitel met Ajax wil behalen. Na vier kampioenschappen op rij moesten de Amsterdammers toezien dat de schaal afgelopen seizoen naar Eindhoven ging. Daardoor lukte het Ajax niet om als eerste in de historie vijf landstitels op rij binnen te slepen. Ondanks de teleurstelling bleef De Boer Ajax trouw en de doelstelling was meteen duidelijk: dit jaar wel kampioen worden en de Champions League bereiken. Dat laatste lukte niet, want Ajax werd in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld door Rapid Wien (2-2 en 2-3). De Amsterdammers bereikten wel de groepsfase van de Europa League door FK Jablonec (1 -0 en 0-0) uit te schakelen. In de groepsfase werd Ajax gekoppeld aan Celtic, Fenerbahge en Molde FK. Afgelopen donderdag speelde de ploeg van trainer Frank de Boer op eigen veld de eerste wedstrijd tegen het Schotse Celtic. door dit gebrek aan scherpte. „Het is knap dat we daarna veerkracht toonden om het recht te zetten en uiteindelijk moet je tevreden zijn met een punt. Al is het dom dat we hier punten hebben verloren, dat kunnen we onszelf aanrekenen." Excelsior en Ajax speelden in de Eredivisie achttien keer eerder tegen elkaar en daarvan wist Excelsior één keer te winnen. Op 23 december 2007 zegevierden de Kralingers in Stadion Woudestein met 2-1Mitchell Piqué scoorde al na één minuut spelen en kort na rust maakte Geert den Ouden der 2-0. Hedwiges Maduro deed een half uur voor tijd iets terug namens de gasten, maar Excelsior wist de drie punten over de streep te trekken. Vorig jaar was Excelsior opnieuw dichtbij een stunt, want het stond lang 0-0 in het uitverkochte Stadion Woudestein. Zes minuten voor tijd wisten de gasten alsnog te scoren. Invaller Mike van der Hoorn maakte 0-1 en kort voor het laatste fluitsignaal werd het 0-2 door Richairo Zivkovic. Opgericht: 18 maart 1900 Stadion: Amsterdam Arena Internet: www.ajax.nl Hoofdtrainer: Frank de Boer Assistenten: Dennis Bergkamp, Hennie Spijkerman, Orlando Trustfull In de competitie ligt Ajax vooralsnog op koers. Na vijf speelronden voeren de Amsterdammers de ranglijst aan. Vier keer werd er gewonnen en alleen afgelopen week werden punten verspeeld. FC Twente nam in de Grolsch Veste een 2-0 voorsprong, maar Viktor Fischer en Nemanja Gudelj bezorgden Ajax alsnog een punt. „We toonden in de eerste 24 minuten geen scherpte", zei De Boer tegen FOX Sports. De tegendoelpunten kwamen volgens hem EXCELSIOR - AJAX I 20 september 2015 I SEIZOEN 2015/2016 5

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 5