zorgverzekeraj Het Is vandaag een speciale wedstrijd voor hoofdtrainer Fons Groenendijk. Als speler en trainer werkte hij immers zeven jaar bij Ajax. Hoewel hij beseft dat het een lastige middag zal worden, ziet hij het treffen met zijn voormalig werkgever vooral als een uitdaging voor zijn ploeg. „Ik ken heel veel mensen bij Ajax, zo heb ik samengespeeld- en gewerkt met Frank de Boer", zegt Fons Groenendijk. Twee jaar geleden zat Groenendijk nog als hoofdtrainer namens de Amsterdammers in de dug-out toen Excelsior het in de Jupiler League opnam tegen Jong Ajax. „Ik ken veel spelers, de staf, de mensen er omheen. Er zitten behoorlijk wat spelers in de selectie waarmee ik nog heb gewerkt. Dat alles maakt het wel speciaal om vandaag met Excelsior tegen Ajax te spelen." Het wordt ook een lastige middag, beseft hij. „Ajax is immers koploper van de Eredivisie en één van de titelkandidaten. Samen met PSV hebben ze in mijn ogen de sterkste ploeg van de Eredivisie en daar moeten wij op anticiperen en daar iets tegenover zetten. Wij moeten er een echte wedstrijd van maken door ons Excelsior-gezicht te laten zien. Het zal niet makkelijk zijn, maar ik zie het toch vooral als een uitdaging. We zijn thuis nog ongeslagen, dat moet ons een goed gevoel geven. Elke ploeg moet het vervelend vinden om hier naartoe te komen. Het is aan ons om daarvoor te zorgen." Vorige week verloor Excelsior met 3-0 van PEC Zwolle, waarna Groenendijk zijn ploeg op zondag geen vrije dag gaf. De spelers kwamen naar het stadion voor een groepsgesprek en een uitlooptraining. „Dat was geen straftraining, maar ik vond wel dat we het meteen over die wedstrijd moesten hebben. Analyseren wat er misging en de puntjes op de i zetten. Aan de andere kant moeten we niet in de war raken. We hebben best een pittig programma achter de rug. Ik vond ook niet dat we een off day hadden tegen Zwolle. We verloren die wedstrijd op een paar momenten. Verder hebben de spelers wel gewoon keihard gewerkt." Vervelende bijkomstigheid waren de rode kaarten (na twee keer geel) voor Sander Fischer en Tom van Weert. „Ze kregen allebei een gele kaart waar ik het niet mee eens was. De tweede overtreding van Sander was in mijn ogen geen strafschop en dus ook geen geel. De eerste kaart van Tom van Weert werd gegeven voor een schwalbe, terwijl in dat geval in mijn ogen wel een penalty gegeven had moeten worden. Die tweede kaart van Tom was terecht. Pure irritatie, dat moet eruit, maar hij is zelf de eerste om dat toe te geven." Fischer en Van Weert kijken vanmiddag vanaf de tribune toe als Excelsior om half drie aftrapt tegen Ajax. „We moeten nu iets anders verzinnen, puzzelen inderdaad", beseft Groenendijk. „Gelukkig hebben we een ruime en goede selectie en kunnen we dus ook puzzelen. Voor spelers zijn dit soort wedstrijden tegen topclubs geweldig om te spelen, dat had ik vroeger als voetballer zelf ook. Daarom heb ik er vertrouwen in dat wij het Ajax vanmiddag lastig kunnen maken en wie weet kunnen we voor een stunt zorgen." EXCELSIOR - AJAX I 20 september 2015 I SEIZOEN 2015/2016 17

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 17