'IK HOU ZE IN DE GATEN' Nemanja Gudelj: Hij vertrok deze zomer als onbetwiste leider uit Alkmaar om in Amsterdam zijn grenzen te verleggen. Nemanja Gudelj (23) over de nieuwe aanvoerder en spelers om op te letten. "We gaan veel van hem zien." Wat dacht je, toen het competitieschema bekend werd "Ik zag direct dat AZ de eerste tegenstander zou zijn. Een mooie wedstrijd. Elke voetballer speelt graag tegen zijn oude club. Het maakt het extra speciaal dat het me teen al het geval is." Pas je op dat je niet de kleedkomer of dugout van AZ inloopt "Haha, ja, daar moet ik even goed op letten. We komen als bezoekende club wel via een andere ingang binnen, dus dat zal al helpen. Maar ik zal mijn nieuwe ploeggen oten voor de zekerheid maar in de gaten houden." Zijn er meer overeenkomsten of verschillen tussen John van den Brom en frank de Boer? "Oef, dat is een goeie. Het zijn beide goede trainers met hun eigen manier van werken. Daar zijn ze succesvol mee, maar ze zijn wel ieder een ander type trainer. Waar ze concreet in verschillen? Dat vind ik moeilijk om zo één, twee, drie te zeggen." Hoe staat de aanvoerdersband bij Jeffrey Gouweleeuw? "Ik vind het leuk voor hem, hij verdient 'm zeker. Jeffrey was vorig jaar tweede aanvoerder achter mij. Ik vind hem echt de uitstraling van een leider hebben. Samen met Jan Wuytens is hij één van de spelers met de meeste ervaring. En hij staat centraal achterin, dat is een goede positie voor een aanvoerder." Wat is jouw tip aan hem? "Ik zeg niet dat hij dat niet doet, maar mijn tip is: ook als het slecht loopt, en dat kan met een jong team het geval zijn, moetje positiviteit uitstralen. Ik denk dat hij dat kan." Zo bleef jij ook uitstralen datAZ, ondanks een ruime achterstand op Feyenoord, nog derde kon worden. "Zo ben ik als persoon. Zolang het qua puntentelling nog mogelijk is, geloof ik erin." Jij kent de AZ-selectie goed. Welke spelers moet men in de gaten houden? "Ik heb veel vertrouwen in Derrick Luckassen. Verder gaat Gouweleeuw het team op sleeptouw nemen en gaan we ook veel zien van Joris van Overeem. Een talent dat is teruggehaald om mijn positie over te nemen. Mijn tip aan Joris: blijf jezelf, dan kom je ver. Dat deed ik ook toen ik door AZ werd gekocht om Adam Maher te vervangen." Je hebt bij AZ de kwartfinales van de Europa League gehaald en bent derde geworden in de Eredivisie. Voldoende voor iemand met jouw winnaarsgeest? "Zeker, ik had er vooraf voor getekend. Heel mooie ervaringen. En ja, ik speel nu inderdaad bij een club waar het alleen om zilverwerk gaat. Dat is hier het enige dat voldoet. We hebben alles in ons om kam pioen te worden." Het was tijdens de voorbereiding knokken voor een basisplaats. Een nieuwe ervaring voor je. "Klopt. Hoe hoger je komt, hoe meer concurrentie. Topclubs spelen soms wel 60, 70 wedstrijden in een seizoen. Dan moet je dus ook voor elke positie een goede dubbele bezetting hebben. Het is niet zo dat ik met minder concurrentie verslap, maar dat knokken maakt me beter. Daar hou ik van." Tot slot: wat voorspel je voor vanmiddog? "Ik gun AZ het beste, maar niet tegen ons. De eerste punt en zijn het belangrijkst. Sorry, het wordt 0-2." (ESN) AZ Speelt 22

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 22