STATISTIEKEN of zij spelen. Ajax-thuis is een mooie wedstrijd, ook voor het publiek. Er zit altijd strijd tussen. Ik kom zelf uit Heemskerk, dus ik weet er alles van. Het is goed om met zo'n wedstrijd te beginnen. Omdat het maar één wedstrijd is, moeten we het niet overdrijven, maar we kunnen wel meteen zien hoe we tegenover de top van Nederland staan." (DS) Op twee statistiekenlijstjes nam Gouweleeuw afgelopen seizoen een prominente plek in. Met 120 onderscheppingen mocht de verdediger zich de beste balafpakker van de Eredivisie noemen. Samen met Eric Botteghin (FC Groningen) is Gouweleeuw de enige speler die alle 34 wedstrijden van de eerste tot en met de laatste minuut heeft gespeeld. Wat is je voorspelling voor het nieuwe seizoen? "We moeten zorgen dat we stabiel presteren en niet meer zo vaak door de ondergrens zakken als vorig seizoen. Laten we dat eerst maar eens voor elkaar krijgen en dan zien we wel verder." Wof vind je van de kracht van Ajax? "Ik heb natuurlijk gevolgd wie ze hebben gehaald. Met Nemanja Gudelj en Nick Viergever hebben ze twee oude bekenden in de selectie. Het is afwachten Is het moeilijk om met steeds jongere jongens om je heen te voetballen? "Een jong team kan wisselvallig zijn. ledereen moet goed begrijpen wanneer er gedold kan worden en wanneer er serieus gedaan moet worden. Op de trainingen moet gewoon gewerkt worden, moeten we elkaar beter willen maken en het hoogste niveau halen. De trainer is daar ook goed in. Hij vindt het belangrijk dat er een goede sfeer is. Als het tijd is voor een dolletje, laat hij dat toe, maar als er serieus gewerkt moet worden, laat hij dat ook merken." AZ Speelt 14

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 14