Jeffrey Gouweleeuw: Afgelopen seizoen viel hij op als rots in de branding van de AZ-defensie. Dit jaar maakt Jeffrey Gouweleeuw (24) een nieuwe stap voorwaarts met de aanvoer dersband om zijn arm. "Ik loop niet te stressen dat ik weg moet." NIEUWE LEIDER En toen was je plotseling aanvoerder... "Ja. Ik had het wel een beetje aan zien komen. Ik zit hier twee jaar, heb altijd alles gespeeld en ben belangrijk geweest. Maar het is wachten op de bevestiging van de trainer. Omdat ik het had zien aankomen, had ik er wel over nagedacht. De trainer en ik hebben ideeën uitgewisseld. Hoe denkt hij over wat een aanvoerder moet doen? Hoe denk ik erover? Dat kwam goed overeen met elkaar. En uiteraard vroeg hij of ik het wilde en daar heb ik ja op gezegd." Heb jij door je carrière heen veel opgestoken van andere aanvoerders "Ongetwijfeld wel, ja, maar ieder persoon is anders en vult het in op zijn eigen manier. Je kan de ene aanvoerder niet met de andere vergelijken. Het be langrijkste is om in de gaten te houden dat je een voorbeeld bent voor de andere jongens." Bij zo'n jonge groep is dat extra belangrijk. "Onze groep is zó jong, dat heb ik nog nooit mee gemaakt. In mijn begintijd bij Heerenveen was ik de enige jongen onder de twintig, de rest was ouder dan 25. Nu is het zeldzaam als je een jongen van dertig in je team hebt. Je ziet vaak dat zo'n jonge groep wissel vallig is en dan moet ik degene zijn waar ze zich aan kunnen optrekken. Daar ben ik vorig jaar trouwens al mee begonnen." Even terug naar vorig jaar: hoe lang heb je nage noten van de derde plek? "Dat was heel apart. Het begon met Feyenoord-thuis, een wedstrijd die we moesten winnen, maar duidelijk verloren. We hadden ons er bij neergelegd dat we play-offs zouden moeten spelen. Maar doordat wij de wedstrijden daarna wonnen en Feyenoord niet, bleven we hopen op de derde plaats en een vroegere vakantie. Maar uiteindelijk bleven we af hankelijk. Toen het op die laatste wedstrijd aankwam, wisten we dat we moesten winnen, ongeacht wat. Feyenoord verloor van PEC Zwolle, waardoor het een fantastische dag werd." Vervolgens vertrekt er tijdens de zomerstop een aantal basisspelers. "Dat waren niet de minsten uit de groep. Jongens met veel ervaring. Van een paar zag je het natuurlijk aankomen. Het contract van Esteban liep af, van Wesley Hoedt was al langer bekend dat hij zou gaan. Ook van Simon Poulsen wist ik het op een gegeven moment, omdat ik goed met hem omging. Die dingen gebeuren nu eenmaal bij een club als AZ, ik ben niet anders ge wend. Elk jaar gaan er spelers weg. Dan is het zaak dat er weer anderen voor in de plaats komen." Heb je zelf ook kriebels gevoeld om te vertrekken? "Dat laat ik niet afhangen van andere jongens. Wanneer het juiste moment daar is, ga ik daarover nadenken. Ik voel me hier goed, ik voel me gewaardeerd door de trainers en de club. Ik loop zeker niet te stressen dat ik weg moet." Had je een Oranje-oproep verwacht? "Nou, verwacht niet. Ik heb er nog nooit bij gezeten. AZ Speelt 112

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 12