Seizoen 1983-1984: DS'79 - Ajax Historie Voorbeschouwing Om te kunnen winnen van topploegen moet je meer dan alle geluk van de wereld hebben. DS'79 ontbeerde op woensdagavond 30 november 1983 in de vrieskou dat geluk en verloor derhalve van Ajax met 1-2. Voor 8.500 toeschouwers maakte de Dordtse eredivisionist tegen de landskampioen de wedstrijd. Aad de Mos, trainer van Ajax, verklaarde als goedmakertje dat DS zeker een punt verdiende. van Edwin Gorter onder de bal doorging, werd voor de neus van de inkomende Harry Melis door Ronald Koeman uit de gapende doelmond gehaald. En als laatste werd een mislukt schot van Hakim Braham millimeters door de inglijdende Harry Melis gemist. Het waren drie mogelijkheden waarbij Cor Lems, met een nadrukkelijk stempel in de wedstrijd zijn terugkeer bij DS'79 vierde. Ijsberen De vrieskou was door de toeschouwers die avond snel vergeten door het hartverwarmende elan waarmee DS zijn tegenstander tegemoet trad. Binnen een kwartier kreeg DS drie kansen om van te watertanden en Ajax om van te ijsberen. Doelman Hans Galjé moest bij de eerste al zijn talent aanspreken om een steenharde kopbal van Wim van der Steene uit zijn doel te plukken. Een misser van Galjé, die bij een hoekschop Openbaring De rentree van Lems was een openbaring. Hield hij zich in de eerste helft nog in, in de tweede helft kwam de kleine middenvelder, die de voorkeur had verkregen boven Cees Spaan, tot volle ontplooiing. Maar niet alleen het optreden van Lems was een openbaring. De verdediging van DS dwong, met aan het hoofd Gerrie Mühren, alle respect af. Terry Lees, de onverzettelijke Brit, Niels Overweg en jacques den Peter Matena (liggend op de grond) schiet buiten bereik van Ajax-doelman Hans Galjé net naast.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 5