Kees Emile Kees S. Emile Journalist Emile van de Velde en schrijver/dichter Kees Klok verheugen zich via de mail op de thuiswedstrijden van FC Dordrecht. Ha die Kees Ik begrijp dat je speciaal voor de slotwedstrijd van het seizoen over bent komen vliegen uit je tweede vaderland, hulde! Ik ga er vanuit dat je er geen spijt van krijgt, want ik reken op een mooie zondagmiddag. Het wordt immers een wedstrijd voor een vol stadion, tegen een gerenommeerde tegenstander en met tal van aanstormend Dordts talent in de ploeg dat zich in de kijker wil spelen voor volgend seizoen. En het zou mij niet verbazen als we volgend jaar rond deze tijd al ruimschoots gewend zijn geraakt aan het scanderen van de namen van Sai van Wermerskerken of Ibi Touré. Nog even terugblikken nu hoor. Want wat een fantastisch seizoen was het hè Kees? Ik heb van begin tot eind genoten van de eredivisie. De sfeer tijdens de thuiswedstrijden was elke week weer om van te smullen. Wat het resultaat op het veld ook was; op de tribune viel geen wanklank te bespeuren. En rond uitwedstrijden trokken elke week bussen vol Schapenkoppen op Tienertoer (zoals Ad Heijsman ons verblijf op het hoogste niveau een jaar geleden noemde) door het land. Prachtig was het! Maar ja, er moet er uiteindelijk toch eentje degraderen en Klein Duimpje wint nu eenmaal niet altijd van de reus. Dus niet getreurd, we gaan ons na vandaag gewoon weer richten op periodetitels. Het was me weer een seizoen lang een genoegen om met je over onze club te corresponderen Kees. Op naar Groesbeek! Emile Dag Emile, Ja voor FC Dordrecht - Ajax ben ik in het vliegtuig gestapt, want die kans voor ons om te stunten is daarna voorlopig weer even van de baan, tenzij Dordt het voorbeeld van FC Groningen gaat volgen. Het was me het seizoen wel. Met schorgeschreeuwde kelen natrillend van de zenuwen het supportershome in voor de derde helft. Was het weer net niet geworden wat we wilden. Bleven de kansen weer onbenut of hadden we weer ongelofelijk stomme pech ondanks al dat keiharde werken van de jongens. Of we werden voor nog veel meer ergs behoed door Kurto, die volkomen terecht FC Dordrecht speler van het jaar is geworden. Het was natuurlijk een klein wonder dat we vorig seizoen promoveerden, maar na de eerste drie wedstrijden (winst, verlies en gelijkspel) was ik ervan overtuigd dat we ons zouden kunnen handhaven. Dat bleek veel te optimistisch, maar zonder alle pech onderweg had het FC Dordrecht-brommertje misschien toch nog wel een seizoen op de snelweg kunnen blijven rijden. Hoe dan ook, ik heb van vrijwel elke wedstrijd genoten en ik neem mijn petje af voor de wijze waarop de selectie mentaal overeind is gebleven. Je zegt het zelf al, de sfeer in ons stadion was steeds weer geweldig en het was weer eens andere ervaring om als kudde schapenkoppen bij sommige andere stadions de kooi in te worden gedreven. Nu gebeurt dat hier en daar in de biercompetitie ook wel, maar toch is het er allemaal wat gemoedelijker en daaraan dragen wij als supporters van de leukste club van Nederland in het komende seizoen gewoon weer ons steentje bij. Ik heb direct toen de degradatie een feit was mijn nieuwe seizoenkaart besteld, wat dacht je? Wat het straks ook wordt, leuk wordt het in ieder geval. Ik wens je een fijne wedstrijd en ik schrijf me net als jij vast in voor de bus naar Groesbeek. Daar drinken we er eentje op onze hechte samenwerking. Kees.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 15