DE TEGENSTANDER 33 SC CAM iaaen.nl Trainer Henk de Jong van Cambuur (links) schudt de hand van zijn voorganger Dwight Lodeweges, nu coach van Heerenveen. Door de bekerwinst van FC Groningen gaan de play-offs om Europees voetbal tussen de uiteindelijke nummers vier, vijf, zes en zeven van de ranglijst. Bij bekerprolon gatie van PEC Zwolle had Cambuur nog kunnen strijden om de achtste plaats om zo deelname aan het toetje van de Eredivisie te realiseren. Hoe dan ook, het seizoen in Leeuwarden is al lang ge slaagd. Direct lijfsbehoud was medio 2014 namelijk het uitgesproken doel. Wat de middenmoter nu nog rest is het zo stijlvol mogelijk afsluiten van een prachtseizoen. Tegen zowel Ajax (uit) als Willem II (thuis) zal Cambuur de huid zo duur mogelijk proberen te verkopen. KUNSTKNIE Overigens zal De Jong vanmiddag niet op de bank zitten bij Cambuur. De rechterknie van de vijftiger verloor de strijd tegen slijtage en werd afgelopen week vervangen voor een kunstknie. Tegen het begin van komend seizoen hoopt De Jong weer fris en fruitig op het trainingsveld te staan. Gelukkig kan hij in de tussentijd rekenen op Sandor van der Heide, de man die op plek twee van de eeuwige dubtopscorerslijst is terug te vinden, achter collega-assistent Jan Bruin. Het Nederlandse voetbalpubliek in het algemeen en de eigen supporters in het bijzonder juichen om de aan wezigheid van Cambuur in de Eredivisie. Het gevoerde beleid en de manier van voetballen zijn een voorbeeld voor velen. Het streven is om een stabiele club op het hoogste niveau te worden, iets waar volgens technisch directeur Henry van der Vegt een nieuwe accommodatie voor nodig is. De opvolger van Marcel Keizer ziet net als ieder ander dat het stadion elke twee weken tot de nok toe is uitverkocht. Uitbreiding zou Cambuur een boost kunnen geven, met wie weet hoe veel nieuwe records in het verschiet. Ajacied Lucas Andersen wordt dwarsgezeten door de aanvoerder van Cambuur, Etiënne Reijnen. Eerder dit seizoen won Ajax in Leeuwarden met 2-4.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 33