'Het gaat vooral op de supporters, die vinden Heerenveen-Cambuur een extreem belangrijke wedstrijd' VIER BIJ HEERENVEEN, NOG OP NUL VOOR AJAX opgeslagen, zegt junior. 'Ik weet dat ik erbij was, maar ben me daar nooit echt bewust van geweest. Als kind heb ik met mijn vader wel heel vaak balletjes over getrapt, dat staat me nog wel helder voor de geest. Maar ik ben nooit gepusht om ook te gaan voetballen. Mijn vader heeft zich tijdens mijn jaren in de opleiding bij Heerenveen ook altijd bewust afzijdig gehouden, hij heeft zich nooit opgedron gen als een soort persoonlijke trainer. Helemaal niet.' In Amsterdam staat Sinkgraven junior nu op eigen benen, zoals hij dat in zijn laatste jaar bij Heerenveen overigens ook al deed. Een eigen appartement in Amsterdam, de grote stad die weinig of geen raakvlakken heeft met de rustige omgeving die hij gewend was. 'Dit is wel even wat anders dan Meppel of Heerenveen, ja. Er is altijd wel wat te doen. En daar zitten ook veel verleidingen bij. Daar moet je verstandig mee om zien te gaan.' Dat laatste kost hem hoegenaamd geen moeite. Enerzijds staat zijn koele karakter uitspattingen in de weg, maar Sinkgraven heeft ook heel bewust geleerd wat het inhoudt Bij zijn vorige werkgever liet Daley Sinkgraven zien dat hij behalve als aangever ook uitstekend uit de voeten kan als afmaker De middenvelder die in het Abe Lenstra Stadion vaak ver vooruitgeschoven opereerde, maakte in de twintig competitieduels die hij dit seizoen voor Heerenveen speelde vier doelpunten. De belangrijkste daarvan was ongetwij feld de enige goal in de thuiswedstrijd tegen PSV. Bij Ajax heeft Sinkgraven inmiddels acht optredens in de Eredivisie achter zijn naam, maar de teller staat nog steeds op nul. Wellicht dat de nummer 8 daar in de resterende twee duels nog verandering in kan brengen. om prof te zijn. 'In de laatste twee jaar bij de jeugd van Heerenveen had ik Johnny Jansen als trainer. Hij heeft er bij mij wel heel erg op gehamerd dat ik er meer voor moest doen om echtte kunnen slagen als profvoetballer. Op elke training de beste willen zijn, nooit verslappen. Die neiging had ik daarvoor wel eens, dat is ook een beetje jeugdspelers eigen. Ik dacht er dan wat te makkelijk over, ging minder meters maken en voor je het weet, ontstaat er een domino-effect en gaat je conditie omlaag.' LIJN OMHOOG Vertaal zijn ontwikkeling als voetballer in een diagram en je zult een gestaag stijgende lijn zien, zegt Sinkgraven. Zonder spectaculaire pieken, maar wel altijd omhoog, nooit een neergang. 'Ik denk dat de mensen het talent in mij altijd wel herkend hebben. In de jeugd heb ik altijd alles gespeeld, ook als ik als eerstejaars in een nieuwe lichting terechtkwam. Meestal is het zo dat de tweedejaars spelen en de eerstejaars moeten wennen aan het hogere niveau. Dat was bij mij nooit het geval. Ik heb dus ook nooit het gevoel gehad dat het gevaar aanwezig was dat ik zou afvallen, wat de meeste jeugdspelers in de loop der jaren toch wel eens meemaken. Ik ben er makkelijk doorheen gerold.' Zo bezien kijkt de middenvelder terug op tien jaar bij Heerenveen met vrijwel louter hoogtepunten. Waarbij zijn debuut in het eerste elftal een speciale plaats inneemt. 'Al waren het maar drie minuten als invaller, zo'n gebeurtenis vergeet je nooit meer. Ik kan me er verder weinig van herin neren, behalve dat we gelijkspeelden tegen Roda JC. 2-2. Voor ieder ander was het een avond om snel te vergeten.' ONBEVANGEN Dat was op 18 januari 2014. Iets meer dan een jaar en 37 Eredivisiewedstrijden later zette Daley Sinkgraven zijn handtekening onder een contract dat hem tot de zomer

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 14