'De weg gaat niet altijd omhoog, je komt ook wel eens in een neergaande lijn terecht. Als je wilt slagen, zul je ook moeten leren hoe je met die mindere periodes omgaat.' 14 INTERVIEW In datzelfde filmpje zal hij het hoofd hebben afgewend toen de noppen van Messaoud in slow motion op zijn enkel terechtkwamen. Wie de overtreding terugziet, moet concluderen dat de schade nog meeviel voor de Ajacied, die in het winterse trainingskamp in Qatar al weer van de partij was en ook meespeelde in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Schalke '04. Zodoende begon hij fit aan terecht. Als je wilt slagen, zul je ook moeten leren hoe je met die mindere periodes omgaat.' Het valt moeilijk te ontkennen dat hijzelf vaker wordt getroffen door fysieke malheur dan de meeste van zijn collega's. Sigthórsson noemt het botte pech, die van hem in de loop der jaren een ware expert in opkrabbelen heeft gemaakt. 'Het is nooit prettig om geblesseerd te de tweede seizoenshelft, met onder meer een basisplaats in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. 'Maar toen al had ik last van mijn knie. Overbelastingsverschijnselen. Er zat uiteindelijk niets anders op dan rust in te lassen. Dat heeft me weer twee maanden gekost. Zo is het niet het seizoen geworden waarop ik gehoopt had. Ik heb niet constant kunnen spelen.' DOORGROEIEN Dat was zeker niet voor het eerst in zijn carrière. Hij is inmiddels bijkans een ervaringsdeskundige. 'Het is moeilijk te slikken als je wéér geblesseerd raakt. Niet eens zozeer vanwege de blessure zelf of het revalideren. Maar je wordt teruggeworpen in je ontwikkeling. Als voetballer wil je doorgroeien. Na een paar jaar wil je een betere speler zijn. Dat kun je alleen maar bereiken door veel wedstrijden te spelen. Daarin doe je ervaring op, maar ook ritme. Je ziet het nu ook: ik heb tijd nodig om weer naar mijn goede vorm toe te groeien. Die heb je niet meteen weer te pakken, als je terugkomt van een blessure. Tegen Hera cles was het gelukkig al weer wat beter dan een week daarvoor tegen Utrecht.' Begrijp hem niet verkeerd: Sigthórsson zoekt geen excuses en zit niet verlegen om medelijden of bemoedigende schouderklopjes. 'Zo is topsport. De weg gaat niet altijd omhoog, je komt ook wel eens in een neergaande lijn zijn en ook niet handig, want het remt je ontwikkeling als voetballer. Maar als ik dan toch een positieve kant moet noemen, dan is het de mentale kracht die je opbouwt. Daar word je toe gedwongen. Je kunt alleen terugvechten als je je daar in je hoofd toe kunt zetten. In die zin is dat ook een leerproces en ben ik zeker sterker geworden La door mijn blessures.' ve OPKRIKKEN di Zoals Sigthórsson weinig voldoening uit de lopende di voetbaljaargang put, zo kan Ajax als team ook onmo gelijk tevreden terugkijken op het bijna voorbije seizoen. H Sigthórsson: 'Dat ligt aan twee dingen. We hebben te M veel punten laten liggen en we hebben te vaak niet goed In gevoetbald. In deze fase van het seizoen moeten we twee sr dingen nastreven: de tweede plaats behouden, omdat die v; - via een omweg - toegang tot de Champions League 2- kan geven. En we moeten echt proberen het niveau van A ons spel nog wat op te krikken.' gc Makkelijk zal dat laatste niet worden, probeert Ajax' num- tf mer 9 uit te leggen, 'ledereen ziet dat we niet voetballen d> zoals we graag zouden willen. Dat weten wij zelf nog het K beste. Natuurlijk willen we dat zo snel mogelijk veran- h; deren, maar goed voetballen is vaak het gevolg van een Si proces. Je groeit ergens naartoe. Door dingen erin te slij- lie pen tijdens trainingen. En door wedstrijden te winnen, wat e

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 14