EEN SPECIALIST IN OPSTAAN EN WEER DOORGAAN Kolbeinn Sigthórsson Ook in een grauw seizoen breekt af en toe de zon door het wolkendek. Zoals dat voor Ajax als collectief opgaat, geldt het ook voor individuen. Neem Kolbeinn Sigthórsson, die lang aan de zijlijn stond door blessureleed. Maar ook de IJslander kende mooie momenten, niet in de laatste plaats tegen de opponent van vandaag. 'Terugvechten is ook een leerproces', zegt de man die eerder dit seizoen drie keer scoorde in Breda. 12 INTERVIEW Tekst Maarten Dekker Regen of zonneschijn, fit of geblesseerd, ge wonnen of verloren: Kolbeinn Sigthórsson keert tegenwoordig vrijwel altijd met een grote glimlach huiswaarts. Daar treft hij zijn vriendin en hun bijna I jaar oude dochtertje en vergeet hij voor even de wereld om hem heen. Het meisje groeit met de dag en heeft inmiddels haar eerste stappen al gezet. 'Het vaderschap heeft me rustiger ge maakt', zegt de IJslander langs de rand van het trainingsveld op sportcomplex de Toekomst. 'Als je thuiskomt, is het anders dan voorheen. Het is moeilijk te beschrijven. Ze leidt me op een prettige manier af van andere dingen.' Op deze zelfde plek blikte Sigthórsson aan het slot van vorig seizoen vergenoegd terug. Het was immers een jaar geweest zonder noemenswaardig blessureleed. Alleen een pijnlijke enkel, opgelopen in de play-offs met IJsland tegen Kroatië, had de spits tot een paar weken rust gedwongen. Maar verder had hij veel gespeeld, eindelijk, met tevreden stemmende statistieken (dertig competitiewedstrijden, tien goals) als resultaat. 'Dit was het eerste kampioen schap waaraan ik voor mijn gevoel echt een volwaardige bijdrage heb geleverd', zei hij toen. BRANCARD Nu is het sentiment anders. Meer zoals in de twee jaren daarvoor, toen Sigthórsson vaker in de ziekenboeg bivak keerde dan dat hij op het veld stond. Begin december moest hij de thuiswedstrijd tegen Willem II (5-0) per brancard verlaten, na een woeste charge van tegenstander Ali Messaoud. Wat zijn aftocht extra sneu maakte, was dat Sigthórsson in het eerste kwartier juist een extreem goede, scherpe indruk maakte. Eindelijk greep hij zijn kans, nadat hij in de openingsmaanden van het seizoen geduchte concurrentie had gekregen van nieuwkomer Arek Milik. Kort voor hij kermend van de pijn naar de grond ging, had zijn ploeg ook op voorsprong gebracht. Maar de vier resterende doelpunten moest Sigthórsson later in een samenvatting op televisie aanschouwen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2015 | | pagina 12